Lukáš Nocar: hráč, trenér a rozhodčí v jedné osobě

6.11.2016

Lukáš Nocar: hráč, trenér a rozhodčí v jedné osobě

Svou trenérskou zkušenost začal sbírat v 15-ti letech, kdy v klubu TJ Plzeň Litice začal trénovat benjamínky. Poté přešel ke starším žákyním a poslední dvě sezóny se věnuje v klubu dorostencům. 
Reprezentace se prvně chopil, jako asistent trenéra Petra Bodnára u dívek U18, kde s nimi hrál v Itálii a letos v Glasgowe, kde skončili na krásném třetím místě. Za největší úspěch a příležitost zatím pro Lukáše je trénování dívek U16 na Hockey5s, kde skončili na 2. místě. 

Dráhu rozhodčího nastoupil také v 15-ti letech. Nejdříve pískal dětské turnaje, postupem času zápasy žáků, dorostenců a 1. ligy. Letos prvně si také vyzkoušel se postavit jako sudí v extralize mužů. "Upřímně, myslel jsem si, že vedení zápasu extraligy nemůže být až tak veliký rozdíl, ovšem hned při prvním zápasu jsem byl vyveden z omylu. Je to nejen rychlostí hry, ale když v zápase za druhý poločas rozdáte se svým kolegou 2 žluté a 6 zelených karet, není lehké kontrolovat zápas a ještě se soustředit, kterého vyloučeného hráče máte zpět na hřiště vpustit. Nicméně se mi velice líbí, že se člověk na hru podívá i z jiného úhlu. Velice mi to pomáhá, když se pohybuji sám na hřišti. Člověk pak k některým sporným výrokům rozhodčích získá větší respekt a pochopení," popisuje Lukáš.

Coby organizátor mezinárodních turnajů má také již své zkušenosti. Byl součástí organizačního týmu při Mistrovství Evropy juniorek,  Mistrovství Evropy mužů a žen a letos při halovém Mistrovství Evropy mužů. 

S velikou radostí musíme říci, že byl Lukáš Nocar vybrán, jako jeden z evropských trenérů, kteří se budou účastnit na Sportways hockey camps. Tento kemp je nejvýznamnější organizace, která připravuje hokejové tábory pro děti z celé Evropy. každý rok se zde potkají mladí trenéři a zkušení ředitelé turnajů, kteří připravují nový program pro další rok. 

"Jsem rád, že EHF a Sportwas vybrali Lukáše v rámci tohoto projektu. Lukáš je pro mě příklad dobrovolníka/trenéra, který nejen trénuje národní tým, ale je i aktivní ve svém domácím oddíle a pravidelně pomáhá při organizaci mezinárodních turnajů. Přeji Lukášovi krásný zážitek a věřím, že po této akci bude šířit své zkušenosti mezi ostatní trenéry" dodáví Gino Schilders. 

Co je Sportways? https://cz.sportways.com/en#prTLKZuomH40j10Z.97 

pozemnihokej.cz > Kluby > Kluby a jejich novinky > TJ Plzeň Litice > Lukáš Nocar: hráč, trenér a rozhodčí v jedné osobě
Loading...

TJ Plzeň Litice

Stránkování

12 3 4 5 >
 
 
Loading...

TJ Plzeň Litice

Stránkování

12 3 4 5 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...