„Osmnáctky“ ovládly turnaj Olympijských nadějí

19.6.2015

Walcz – Polské město bylo po tři dny hostem turnaje Olympijských nadějí reprezentací do 18ti let. Zúčastnily se ho oba naše týmy, které turnaj odehrály nad očekávání.

Walcz. Polské město daleko za Poznaním, vzdálené více jak 500 km od Prahy. Nachází se zde krásný a rozlehlý Olympijský areál, který byl dějištěm turnaje Olympijských nadějí juniorů a juniorek do 18ti let. Týmy České republiky jsem ale přijely s jediným cílem: Prověřit své síly před blížícími se mistrovstvími Evropy ve Francii a v Itálii. Jak to dopadlo? 

Kluci do 18ti let

Jedna skupina o čtyřech týmech: Česká republika, Polsko A, Polsko B a Slovensko. Hrálo se systémem každý s každým a poté o umístění.

První hrací den čekal na naše kluky tým Polska A. Na týmu byla znát únava, jež pramenila z dlouhé cesty z Prahy. Polský tým byl ve většině aspektů hry lepší a ve výsledku to bylo vidět – 3:0.

Druhý hrací čekali na juniory Slováci a Polsko B. Mladíci proti Slovensku nastoupili potřetí během dvou měsíců. Zápas byl vyrovnaný, i když naši měli více ze hry. Bylo vidět poměrně dost šancí na obou stranách. První gól na české straně dal střelou zobákem, která by snesla ty největší evropské parametry, Adam Uhlíř. Poté se prosadil Kryštof Bodnár, syn trenéra Petra Bodnára, dorážkou. V 58. minutě si Václav Kozák, obránce plzeňských Litic, pohrál s několika hráči v kruhu a nekompromisní střelou zvýšil na 3:0. Poté možná naši zápas podcenili a v posledních minutách Slovensko snížilo na konečných 3:2.

Ve druhém zápase nastoupili junioři proti Polsku B. Zápas byl od začátku jednoznačný. Konečný výsledek mohl být o něco větší, ale několik šancí zůstalo neproměněno. Třikrát se trefil Filip Kurz, dvakrát Marek Svatoň a po gólech přidali Ondřej Dubina, Kryštof Bodnár, Čeněk Zuna a Jaroslav Kasl.

Dvě výhry znamenaly, že se svěřenci trenérského dua Babický – Ludvík utkají ještě jednou s Polskem A. Polsko mělo na turnaji velice výborný tým, téměř totožný s tím, který vezmou polští trenéři na ME do Calais. Polsko vedlo 1:0, ale naši v zápase podali skvělý výkon. Poprvé za svůj pozemně hokejový život jsem viděl, že by hráči z Polska odpadali po fyzické stránce. Naši je uběhali, počkali na správnou chvíli a dali gól. Jako první se prosadil Kryštof Bodnár a vyrovnal na 1:1. Náš první protivník na ME si nevytvořil žádné vyložené šance a pokud jo, všechny vychytal výborně chytající Sankot. Pak už úřadovali jen hráči s českým státním znakem na hrudi. Prosadili se dvě sešívané hvězdy, Marek Svatoň a Jan Urbanec. Výhra 3:1 tedy znamenal první místo na turnaji Olympijských nadějí, což je veliká vzpruha před blížícím se ME ve francouzském Calais.

ČR 0:3 Polsko

ČR 3:2 Slovensko (góly A. Uhlíř, M. Svatoň, V. Kozák)

ČR 9:1 Polsko B (góly F. Kurz 3x, O. Dubina, M. Svatoň 2x, J. Kasl, K. Bodnár, Č. Zuna)

ČR 3:1 Polsko A (góly M. Svatoň, K. Bodnár, J. Urbanec)

Holky do 18ti let

Juniorky čekal na turnaj pouze tým Polska, se kterým se utkaly dohromady třikrát. Ve všech zápasech naše holky ukázaly, že mají nad týmem z Polska navrch. Snad to tak bude pokračovat i na ME v italském Mori, kde se s Polkami utkají v základní skupině.

Hráčky pod vedením trenérské dvojice z Litic, Petra Bodnára a Lukáše Nocara, nedostaly ani jeden gól a všechny tři zápasy vyhrály.

ČR 2:0 Polsko (góly Z. Lomská a K. Bubelová)

ČR 2:0 Polsko (góly V. Kopřivová, A. Jelenová)

ČR 1:0 Polsko (gól K. Bubelová)

Shrnutí turnaje

Pro oba týmy dopadl turnaj nejspíše nad očekávání. Výkony družstev byly zápas od zápasu lepší a doufejme, že to bude pokračovat i na ME.

Kluky čeká těžká skupina, ve které je Polsko, Rakousko a Švýcarsko. Když se ale Polsko porazilo zde, proč by se nemohlo i v Calais? Šance jsou, teď bude jen na hráčích, jak s nimi naloží. Turnaj začíná 6. července.

Holky se utkají v italském Mori s Irkami, Litevkami a taktéž s Polkami. Juniorky jsou na tom podobně jako kluci. Šanci mají velikou, výkonnost týmu je také vysoká, teď jde jen o tom, jak se s těžkým turnaj popasujou. Turnaj začíná 5. července.

Za celý realizační tým

Tomáš Vohnický

-tvo-

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U18 chlapci > „Osmnáctky“ ovládly turnaj Olympijských nadějí
Loading...

Reprezentace U18 chlapci

Stránkování

12 3 4 5 6 7 >
 
 
Loading...

Reprezentace U18 chlapci

Stránkování

12 3 4 5 6 7 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...