16.ročník halového turnaje SUDACUP 2012

13.12.2012

final_fotofinal_foto
final_foto

V druhé polovině měsíce listopadu se konal v hale Slavia v Hradci Králové v pořadí již 16.ročník Mezinárodního turnaje v halovém pozemním hokeji SUDACUP 2012. Turnaj je vzpomínkou na jednoho ze zakladatelů královéhradeckého pozemního hokeje pana Miloslava Sudu a je pravidelně pořádán za finanční spoluúčasti Statutárního města Hradec Králové. V rámci propagace pozemního hokeje mezi nejmladšími sportovci byl tentokrát uspořádán pro kategorie mladších žáků, žákyň  a přípravky.

Turnaje, který slouží jako testovací před novou halovou sezónou, se zúčastnilo 7 družstev z Čech a Slovenska, která spolu sehrála zápasy každý s každým po 20 minutách. Byla to jak partnerská družstva z minulých let, tak nové oddíly.  Svoji premiéru mělo družstvo přípravky domácí Slavie . Tři měsíce po náboru z letošního Nábřeží sportu předvedli děti pro své rodiče, sourozence a kamarády, co už umí.  Za úžasné atmosféry hráli jako na Olympiádě.  Na slavnostním vyhlášení vítězů byla všechna družstva odměněna poháry, diplomy a cenami od sponzorů. Nejlepší jednotlivci sportovním vybavením.