2.Den ve Skotsku

22.1.2011

Zde se Vám snažíme nastínit průběh zápasů z pohledu trenéra Miloše Kavana.

Zápas Česká Republika: Bělorusko

Zápas od začátku měli na hokejkách naše soupeřky, narozdíl od Nás věděly, jak pokrýt celou šiřku hřiště a tím celkem jednoduše pochytaly všechny naše protiútoky. Nám se tak dobře nevedlo, již ve 4. minutě naběhla nehlídaná hráčka a do odkryté branky a skórovala.

Druhý gól padl po téměř stejné situaci, chybně pokryté hráčky.Čím více jsme se snažily urychlit hru a ůtočit, tím více nás soupeř trestal. Poločas 5:0 pro Nás vypadal hrozivě. Za poločas jsme bohužel neproměnily 1 TR a dvě gólové šance. Druhý poločas jsme již lépe bránily a lépe jsme zakončovaly naše útočné akce. 2. poločas vyšel pro soupeře 3:2, ale celkem 8:2.Tohle je skutečnost, která nás měla poučit jak se na velkém hřišti vlastně hraje, že se trestá každá zdánlivě malá chyba. V tomto utkání byly ve všem lepší a výhru si zasloužily.

Zápas Česká Repubika:Švédsko

Rychlé dva úvodní góly Haklové ve 3.a 4.minutě celý tým uklidnily a začalo utkání, které jsme měly pod kontrolou po celou dobu. Dařilo se nám vše co jsme si v šatně řekli. Odvedly jsme pěkný výkon a i když jsme neproměnily všechny vytvořené šance, výsledek 13:0 vystihuje poměr sil na hřisti.

Zítra budeme hrát s Rakouskem o účast v semifinále....Držte Nám Palce!!!