4. den MS: Češky si zahrají o bronz s Rakouskem, muži končí nakonec devátí.

7.2.2015

Lipsko - Cesta českých reprezentantek se zastavila v semifinále, kde nestačily na Holandanky. V neděli se utkají s Rakouskem o bronz. Muži předvedli kvalitní výkon proti Austrálii a z turnaje si odváží konečné deváté místo.

ženy semifinále: ČR - Nizozemsko 1:3 (0:1)

Infografika - zde

Byl to zápas, na který jeho české aktérky asi jen tak nezapomenou.

Hrály před zaplněným hledištěm, zažily jaké to je, když na exekutora penalty bučí 3 000 lidí a předvedly výkon, za který se vůbec nemusí stydět.

Před zápasem měly jasný cíl. Zapomenout na prohru 2:7 ze základní skupiny a dokázat soupeřkám z Holandska, že pro ně už nebudeme lehký soupeř.

Hráčky Nizozemí nechtěly ponechat nic náhodě a snažily se hned od začátku diktovat tempo hry a rozhodnout zápas co nejdříve.

Ve 4. minutě se jim podařilo z rohu přes naše obránce a brankářku nahrát na střed kruhu, kde byla nikým nehlídaná hráčka Holandska a Holandsko vedlo 1:0.

Češky se rychlým gólem nenechaly zaskočit a dále pokračovaly v černé práci, aktivní defenzívě a přerušování útočných akcí soupeřek. Toto se jim daří na výbornou, a tak poločas končí pouze s jednou obdrženou kartou na našem kontě.

Jak Holanďanky vkročily do zápasu, tak také pokračovaly ve druhé půli. Během několika minut po zahájení druhého poločasu musela česká hráčka Laciná zastavit útok soupeřky za pomocí faulu a obdržela zelenou kartu. V oslabení jsme soupeř využil zmatku v naší obraně a zvýšil svůj náskok na 2:0.

Ale ani Češky nezahálely. V soupeřově střeleckém kruhu se několikrát ocitla A. Mejzlíková a také Reinosová, ale jejich střely mířily mimo bránu nebo pouze do chráničů gólmanky.

V polovině druhého poločasu se ovšem dostala ke slovu známá exekutorka trestných rohů Adéla Bížová a ve své královské disciplíně neminula. Proměněným trestným rohem snížila na 2:1.

Česká Republika byla zpátky ve hře. Bohužel pouze na několik minut, jelikož z dalšího trestného rohu soupeřky navýšily skóre na 3:1, kdy Čecháková po dvou střelách hráček Holandska kapitulovala a další dorážka již směřovala do prázdné brány.

Výsledek zápasu nezměnila ani trochu sporně nařízená penalta pro Holanďanky, který odpískala německá rozhodčí, jejíž některá rozhodnutí vyvolávala na obličejích přihlížejících velký údiv.

Proti této penaltě byla celá aréna v Lipsku, a tak si gólmanka Čecháková mohla vychutnat, jaké to je, když na střelce penalty bučí 3000 fanoušků. Zřejmě to není příliš příjemný pocit, jelikož Holanďanka penaltu neproměnila.

A tak Češky prohrály svůj boj o finále Mistrovství Světa. Na tvářích hráček byl znát smutek, ale zároveň odhodlání poprat se o medaily….tu bronzovou.

„Holky, nemáme se vůbec za co stydět! Po tomhle zápase nemáme jediný důvod, proč mít hlavu dole! Jestli budeme takhle hrát zítra, budeme mít medaili.“, hecovala po zápase svoje spoluhráčky Adéla Bížová.

A je to tak. Družstvo Rakouska prohrálo s Německem v semifinále 0:7 a nedokázaly soupeři vstřelit jedinou branku. Pakliže naše družstvo připojí ke skvělé defenzívě i nějaký ten gól navíc, nemusíme se o bronzovou medaili z Mistrovství Světa bát. Bude v dobrých rukou…v těch českých!

muži o 9. místo: ČR - Austrálie 6:4