7. den ME v Rakovníku / MÁME BRONZ!!!

23.7.2018

21.7.2018 Poslední den se dohrávaly zápasy skupiny „C“, sestupujícími je Litva. Bronz mají Češky. Ve finále bojovaly o zlato Skotky s Ruskami. První jmenované zvítězily 2:1. Rusky jsou druhé.

Pojďme se detailněji podívat na všechna utkání z dnešního dne.

V prvním zápase nastoupil Wales proti Itálii. Hra byla poměrně vyrovnaná, ale v osmé minutě proměnila svojí šanci z trestného rohu Emily Drysdale z Walesu. Na konci první čtvrtiny Wales zvýšil na konečných 2:0.

Ve druhém zápase se utkaly Polky s Litevkami. Polky byly v roli favorita, celý turnaj předváděly moc hezký hokej. Tento zápas ale Litevky odehrály snad nejhezčí utkání z celého turnaje. Zápas byl poměrně napínavý, ač tomu finální skóre neodpovídá. V sedmé minutě vedlo Polsko 2:0, následné snížení na 2:1. Polky přidaly další gól na 3:1 a Litevky opět snížily na 3:2. To byla pátá minuta druhého poločasu. Bylo vidno, že dívkám z Litvy posléze došly síly – konečný stav zápasu 7:2 pro Polky. Litevky tímto sestupují do třetí divize mistrovství Evropy.

Třetí zápas byl pro nás nejdůležitější. Sešlo se opět cca 400 diváků, jako i v přechozích českých zápasech. Fanouškovská základna byla tedy dost silná k tomu, aby pomohla českým dívkám k bronzové medaili. Hrál se tedy zápas o třetí místo: Česká republika x Rakousko. Rakouská děvčata náš tým na tomto turnaji již jednou porazila, ale teď šlo o mnohem víc. Od začátku se hrál velice rychlý hokej, oba týmy evidentně tento zápas chtěly co nejdříve rozhodnout. Lucie Dufková skórovala z rohu v 25. minutě. 1:0 pro Českou republiku. Druhý poločas byl o poznání pomalejší, na dívkách byla znát únava ze všech zápasů turnaje. I přes to byly vidět šance na obou stranách a diváci procházeli infarktovými a euforickými stavy, dle toho, na které polovině se zrovna útočilo. Naštěstí přišel závěrečný hvizd a Česká republika získala bronz konečným skórem 1:0 nad Rakouskem.

O zlato si zahrály Skotky s Ruskami. I tato družstva měli za sebou vzájemný zápas, kdy Skotsko porazilo Rusko 3:1 v základní tabulce. Opět i zde šlo o něco docela jiného – o zlato. Byl to možná nejhezčí zápas z celého turnaje, jak by to u finále mělo být. První poločas skončil překvapivě bez branek, ale bylo k vidění mnoho šancí. Rozmluva s trenérem evidentně více pomohla skotským děvčatům, protože Ruth Blaikie dala gól ve 33. minutě. Rusky se nadějí na zlato ale nechtěly vzdát jen tak lehce. Vyrovnání přišlo ve 40. minutě a diváci se pomalu těšili na nájezdy. To jim ale překazila Rachel Bain, kdy v poslední minutě zápasu proměnila svoji šanci. Skotsko zvítězilo 2:1 a tímto získává zlatou medaili. Skotská radost byla ohromná.

Nejlepší gólmanka: Rozárie Steidlová, Česká republika

Děkujeme všem za podporu našich děvčat, a i za vysokou čtenost našich reportů. Děkujeme samozřejmě také i za lajky a komentáře na všech našich sociálních sítích (facebook, instagram).

Ráda bych touto cestou i poděkovala našim fotografům, kteří nás doprovázeli celým turnajem. Davidovi Svobodovi, Petru Branšovskému a Petrovi Růžkovi. Pod jejich jmény naleznete odkazy na fotky z celého turnaje.

Naši chlapci do 18 let v těchto dnech bojují v Cardiffu ve stejném turnaji - mistroství Evropy II. divize. Vše může sledovat zde.