7.kolo Extraligy M: Bolevec strilel a poprve vyhral, tri body take do Edenu a na Hostivar.

1.10.2011

Filip Bendak dava oddechnout sve v posledni dobe nadmiru uspesne strelecke holiFilip Bendak dava oddechnout sve v posledni dobe nadmiru uspesne strelecke holi
Filip Bendak dava oddechnout sve v posledni dobe nadmiru uspesne strelecke holi

Praha - Jiz sedmym kolem pokracovala v sobotu muzska extraliga. Bolevec porazil Pragu, Slavia vyhrala v Mnichovicich, Hostivar zvitezila nad Presidentem a duel Hradec - Litice skoncil remizou.

V duelu prvniho s druhym se vitez nenasel. Hradec doma remizoval s Liticemi 2:2. V ostatnich duelech jsme viteze nasli. Hostivar si zaslouzene vydrela vyhru nad nebezpecnym Presidentem - jedinym uspesnym strelcem byl klokan Vespalec. Slavia, i pres slovni kontroverzi trenera Babickeho s rozhodcim Stepnickou, ktera skoncila cervenou kartou pro tentokrat nehrajiciho kouce hosti, vybojovala tri body v Mnichovicich. V poslednim utkani se Bolevec obaval o prvni vyhru v soutezi az do poslednich sekund. Nakonec vsak o branku zvitezil a pripsal premierove body.

HC Mnichovice - SK Slavia Praha 1:3 (0:1)
Musil J. - Vacek D., Vohnicky, Topek

CK: Babicky (trener SKS)

Slaviste si vyhru zaslouzili. V celem utkani se hralo spise na domaci polovine. Hoste dokazali diky Vackovi vyuzit v prvnim dejstvi jen jedinou z mnoha sanci, stale je trapi porodni bolesti pri promenovani svych prilezitosti. Domaci borci se nadechli v druhe puli k jednomu z jejich obavanych brejku a nestarnouci Jiri Musil zajistil z penalty vyrovnani. Stacili vsak jen dve minuty a favorit se dostal opet do vedeni - uspesny byl Vohnicky. Slaviste pridali v zaveru jeste zasluhou Topka po krasne kombinaci do prazdne branky dalsi hrebicek do domaci rakve a odvazeji si tak z nove umele travy v Mnichovicich tri body.

HC Hostivar - HC President 1:0 (1:0)
Vespalec

ZK: Klouzek - Sitar, Huptych

Ve vyrovnanem a bojovnem utkani se nakonec z vyhry radovali domaci borci. Po uvodnim otrkavani a nepromenenych sancich hostujiciho Vanise, se baseballove prosadil na druhe strane Vespalec. Domaci borci hrali zodpovedne odzadu a vyrazeli do kousavych brejku. Presidentu se nedarila kombinace a akce vetsinou postradaly myslenku a prihravky adresata. Diky bojovnosti a nasazeni obou tymu se vsak jednalo o kvalitni utkani. Hoste nedokazali promenit zadny ze svych tri trestnych rohu a tak se nemohou divit, ze domu odjizdeji z Hroudy s nulou.

TJ Slavia Hradec Kralove - HC Litice 2:2 (2:1)
Bendak F. 2x - Nicklas, Dolejs

ZK: Straka, Korytak, Strejc, Barta - vsichni LIT

Ve slagru kola se na umele trave v Hradci utkali domaci s hosty z Plzne. Litice zacaly lepe a diky sikovnemu Dolejsovi, ktery vydoloval micek ve skrumazi, sli do vedeni. Domaci hraci vsak maji ve svem kadru v posledni dobe ostrymi paliciho Bendaka, ktery dokazal dvakrat vyuzit slabsi chvilky hostu a poslal Hradec do vedeni. Nutno podotknout, ze mu k tomu liticti pomohli take svou nedisciplinovanosti. Hoste vsak nakonec v dramatickem utkani dokazali po pekne akci zasluhou Nicklase vyrovnat. Skore uz se nemenilo ani z penalty a dohravaneho trestneho rohu, ktery meli borci z Plzne k dispozici a ani zadna z sanci hradeckych se neujala. Zapas tak skoncil smirne a zrejme i zaslouzenou remizou.

HC Bolevec - HC Praga 4:3 (3:0)
Rehak 2x, Sedlacek, Krysl - Pavel, Thorne, Blazek

bez vylouceni

V utkání mužstev z konce tabulky byl v prvním poločase aktivnější domácí celek, který se rychle ujal vedení zásluhou proměněné penalty. Jejím autorem byl Řehák. I v následujících minutách dominoval na hřišti domácí celek, který si vytvořil několik dalších šancí. V době kdy se Pragovce podařilo vyrovnat hru, Bolevec skóroval podruhé. Po rychlé kombinaci vstřelil premiérovou branku v mužské kategorii Sedláček. Navíc v závěru poločasu zvýšil na 3:0 Krýsl a Bolevec tak šel do druhé půle se slibným náskokem. Druhe dejstvi mělo zcela odlišný průběh než to první. Domácí zcela vyklidili hrací pole a přenechali iniciativu Pragovce. Ta toho dokázala náležitě využít a během deseti minut dokázala vstřelit tři branky a skóre vyrovnat. Postupně se prosadili Pavel, Thorne a Blažek. Teprve vyrovnání probudilo domácí z letargie a začali opět bojovat. To se jim nakonec vyplatilo a deset minut před koncem zápasu vrátil vedení na domácí stranu Bicek. Praga měla šanci na vyrovnání v samotném závěru zápasu z trestného rohu, ten její hráči nedokázali pořádně zakončit a tak první výhru v sezóně mohli slavit Plzenští hokejisté.

Z Las Palmas pripravil Jakub Mejzlik (omluvte clanky bez diakritiky)