75. let TJ Mnichovice

20.6.2016

Praha 20. 6. 2016 - TJ Mnichovice oslavili krásných 75 let od svého založení. Oslavy pojali velkolepě a trvaly tři dny. 

Pátek
Za účasti starostky Mnichovic Petry Peckové a prezidenta pozemněhokejového svazu byla v pátek 17. 6. 2016 slavnostně zahájení výstava mapující 75 let pozemního hokeje v Mnichovicích. 

Výstava, kterou připravil Petr Doležal se svým týmem, mapuje postupně všech uplynulých 75 let naší historie. Časově řazené exponáty dokumentují jednotlivé epochy nejen hokeje, ale života v Mnichovicích. Na výstavě můžete shlédnout jak cenné listiny, tak i medaile či poháry, které naše mužstva vybojovala. A jakýmsi bombónkem může být možnost prolistovat si originály kronik, které se vší láskou vedli generace našich předchůdců. Věřím, že si tuto možnost nenecháte ujít. H.V.  

Sobota
Za účasti 15ti českých mužstev a slovenské Rači Bratislava proběhl v areálu mnichovické "umělky" finalový turnaj kategorie U11 za sezonu 2015/2016.

Turnaj, který se odehrával od 10ti do téměř 16ti hodin proběhl ve dvou fázích. V první části se nalosovaná mužstva utkala ve čtyřech základních skupinách.

Podle pořadí v tabulkách těchto skupin postoupila mužstva do dalších bojů a to tak, že vítězové skupin do boje o 1.-4.místo, druzí o 5.-8. místo a tak dál. Zásluhou dobrých výsledků z první fáze se tak o nejcennější trofeje utkala mužstva Českých Budějovic, Bohemians, Presidenta B a domácí Áčko. Právě dva posledně jmenovaní si vedli stoprocentně ve svých úvodních utkání finálové skupiny a tak vzájemný souboj mezi Presidentem B a Mnichovicemi A musel přinést celkového vítěze. Utkání, které bylo jednoznačně hokejově nejhodnotnějším v celém programu turnaje gól nepřineslo. Konečná remiza 0:0 však stačila domácím, aby zásluhou lepšího skóre turnaj ovládli. 
Věřím, že turnaj byl povedenou tečkou za celou sezonou přípravek a musím poděkovat všem rozhodčím, trenérům a především dětem, které úspěšně absolvovali celodenní maraton a předváděli neskutečné výkony. Díky.
H.V.         

1. Mnichovice A
2. President B
3. Bohemians
4. České Budějovice
5. Litice
6. Bohemians dívky
7. Rakovník A
8. President A
9. Hostivař
10. Rakovník B
11. Rakovník DDM
12. Kbely
13. Mnichovice B
14. Slávia dívky
15. Rača
16. Mnichovice C

Neděle
Myšlenka, aby se každý mnichovický hokejista mohl představit domácím divákům byla naplněna v neděli 19.6., kdy vyvrcholily oslavy 75.výročí vzniku našeho oddílu.


Za poměrně příjatelného počasí se představili téměř všichni hokejisti a hokejistky, kterými náš pozemní hokej disponuje. Jako první se v ranních utkáních představilo mužstvo přípravky, které si hned třikrát zahrálo se stejně starým soupeřem z Bratislavy, s mužstvem Rači.
Další kategorií, která se nám dopoledne představila byla kategorie minibenjamínků, kde se představilo hned čtyři naše mužstva a k tomu si svou turnajovou premiéru zažilo hned několik dětí z Mirošovic, které by se měli v příští sezoně představovat v našich barvách. Přes vítěze turnaje, mužstvo Kbel, byl velkýmm úspěchem hned trojice následujících mužtev v našich barvách, včetně právě zmiňovaných Mirošovic.
Turnaj kategorie benjamínků (U9) přinesl úspěch našim barvám, děti, které si odbyli derniéru v této kategorii (Tade, Honza, Vítek, Viki a Mája) turnaj své kategorie ovládli bez jediného zaváhání a to za sebou nechali soupeře z Bohemky, Slávie, Hostivaře a Kbel. 
Odpolední program zahájili mladší žáci, kteří si pozvali své soupeře ze Slávie Praha. Bohužel v tomto utkání byl soupeř nad naše síly.
V generační souboj se změnilo utkání našich žen, kdy si to rozdali ty "mladé" ještě proti těm mladším. V utkání nejprve dominovala zkušenost a následně mládí a tak konečný výsledek 4:4 odpovídal dění na hřišti. 
V rámci závěrečného utkání programu, utkání mužů, pak své bronzové medaile obdrželo mužstvo dorostenců.               

Jelikož hojná byla v neděli i účast na výstavě v Požárním domě, věřím, že si každý našel to své a oslava se vydařila.
Na závěr musím poděkovat všem, kdo se na oslavách podílel a to jmenovitě: Petr Doležal (výstava), Václav Matějovský (výstava), Veronika (výstava a nedělní dění na hřišti), Franta Buršík, Pepa Slavíček, Markéta Matějovská, Lenka Fousková, Jakub Žvejkal (všichni především dění na hřišti), dále pak mnoho šikovných a zejména mladých rozhodčích, samozřejmě naší skvěle fungující kantýně. Pokud jsem někoho zapomněl, tak se mu samozřejmě omlouvám. 
H.V.       

Přátelské utkání U11 Mnichovice: Rača (2:1, 3:2, 0:1)

Fotogalerie z oslav zde.

 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...