8.kolo Extraligy M: Peřinka opět neměl slitování, Rakovník vyhrál šlágr!

10.10.2011

Zeštíhlení pasu, že by to byl  tajný fígl na střeleckou formu Peřinky?Zeštíhlení pasu, že by to byl  tajný fígl na střeleckou formu Peřinky?
Zeštíhlení pasu, že by to byl tajný fígl na střeleckou formu Peřinky?

Praha - Víkend přinesl další zajímavé souboje. Slavia si poradila s Bolevcem, Rakovník s Hradcem, President s Mnichovicemi a Hostivar brala body v Liticích.

Již osmým kolem pokračovala mužská extraliga pozemního hokeje. V Edenu si Slavia zaútočila s Bolevcem, více než čtyři branky v síti srdnatě bojujících hostů utkání nepřineslo. V šlágru kola se v Rakovníku radovali domácí hráči. Hradec jim byl kvalitním soupeřem, na body to však v sobotu nestačilo. President si v souboji kočky s myší poradil po nepřesvědčivém prvním poločase s Mnichovicemi a poslední duel v Plzni přinesl jediné body pro hostující celek - tři body brala po čtyřech brankách Peřinky Hostivař.

8.10.2011

SK Slavia Praha - HC Bolevec Predators 4:0 (1:0)
David Vacek 3x, Hoffmann

ŽK: bez vyloučení

Rozhodčí: Mejzlík, Mack

V utkání Davida s Goliášem se radovali domácí borci z Edenu. V prvním poločase se jim nedařilo kvalitně pracující plzeňskou obranu překonat vícekrát než jednou. To když se prosadil dlouhonohý čahoun a komentátor ČT v jedné osobě, Martin Hoffmann. Druhé dějství se neslo ve znamení stálého tlaku sešívaných. Borci z pivní metropole se dostávali po vysokých puších do brejkových situací, Řehák ani Bicek však nedokázali překonat ekvilibristu Hanuse v domácí svatyni. Utkání tak nabralo očekávaný směr po standardních situacích. Třikrát se prosadil kapitán domácí squadry David Vacek, dvojnásobně úspěšný byl z TR a jednou z penalty. Hosté si však za svůj výkon zaslouží absolutorium. Bojovali do posledních sil a z Edenu mohli odjíždět se vztyčenou hlavou.

HC 1947 Rakovník - TJ Slavia Hradec Králové 4:2 (1:1)
Jahoda, Skála, Seemann, Procházka - Toms 2x

ŽK: Bouma - Keprta, Pařízek

Rozhodčí: Mejzlík, Němeček

V prvním poločase velmi pohledné utkání plné rychlého pozemního hokeje. Hned v desáté minutě se prosadil z trestného rohu reprezentant Jahoda, Keprta neměl šanci. O deset minut později se podařilo hostům vyrovnat. To se prosadil nenápadnou tečí hradecký Toms. Do konce poločasu ještě zahrozili domácí a marně se dožadovali minutu před jeho koncem uznání branky po neviditelné teči Procházky. Rozhodčí jeho branku neuznali. Hned po změně stran se do vedení dostali opět středočeši. Rychlá rozehrávka a střela Skály znamenaly stav 2:1. Kontroverní moment přišel o několik málo minut na druhé straně. Toms se zmocnil míčku a prostřelil Seemanna, rozhodčí však pískali přestupek hradeckého hráče. Od tohoto momentu už bylo na hřišti horko a zejména východočeši spíše diskutovali s dvojicí sudích než hráli. Ve 48.minutě vnikl Jahoda do střeleckého kruhu a byl skolen hostujícím brankařem Keprtou. Následovala tak penalta a žlutá karta pro faulujícího. Do branky se tak postavil Robin Zdeněk, na střelu Seemanna však byl krátký. V následujích momentech však několikrát své mužstvo dokázal podržet. Čtvrt hodiny před koncem byl po incidentu s Bendákem vyloučen na 15 minut domácí Bouma za nesportovní chování. Toho využili ke snížení hosté a zásluhou opět tečujícího Tomse to bylo už jen o gól. Dlouho to vypadalo, že se hostům povede vyrovnat, nicméně pár minut před finálním hvizdem dokázal potvrdit rakovnickou výhru z brejku Procházka a do konce zápasu už nebylo o co hrát. V utkání, které se nepovedlo oběma rozhodčím, se tak radovali ze šťastnější výhry domácí.

Dolejš, Strejc - Perinka 4, Pauer

Rozhodčí: Hupcej, Šulc (nedodali SMS po utkání a budou za to pokutováni)

Naprosto zasloužená výhra hostujícího týmu. Hostivař byla u každého míčku dříve, její hráči byli rychlejší, vyhrávali osobní souboje a bojovali. Navíc měli ve svém středu neuvěřitelně pálícího Peřinku, který se dokázal prosadit čtyřikrát z trestného rohu. Hosté si tak vezou možná pro někoho překvapivé, ale naprosto zasloužené tři body do hlavního města.

připravil Jakub Mejzlík (omluva redakce za zpoždění výsledků)