8.kolo Extraligy Z: Rakovník naděloval - Hanzlová si dala pět "kousků". Praga nedala šanci Hostivaři, jediný zádrhel byl na záchodě...

16.10.2011

Velké problémy s toaletou jako součást zápasu? I to je český pozemní hokej...Verča o tom ví své...Velké problémy s toaletou jako součást zápasu? I to je český pozemní hokej...Verča o tom ví své...
Velké problémy s toaletou jako součást zápasu? I to je český pozemní hokej...Verča o tom ví své...

Praha - Kompletním osmým kolem pokračovala ženská extraliga. Radovaly se opět jen hostující týmy - Rakovník, Praga i Hradec Králové.

Rakovník si v první části druhé poloviny ženské extraligy připsal drtivou výhru v Mnichovicích. Tři body značily jejich osamostatnění se na první pozici, mistrovská Slavia totiž měla v tomto kole volno. V pražském derby Praga oplatila porážku Hostivaři z prvního kola a naprosto zaslouženě odváží výhru na Zelený pruh. V posledním duelu si zelenobílé klokanky neporadily s Hradcem Králové, kterému notně pomohly dvě branky střelecky potentní Švenkové.

15.10.2011

HC Hostivař - HC Praga 2:5 (1:3)
Kasnerová, Pešová - Nedvědová 2x, Kavanová B., Decsyová, Neubertová z pen.

ŽK: Ledvinová /HOS/

Rozhodčí: Mejzlík, Kavanová

V utkání o posun na druhé místo jsme viděli jednoznačnou záležitost. Hostivař nedokázala zopakovat svůj výkon proti mistrovské Slavii a na Pragovku v sobotu jednoduše neměla. Domácí začaly ospale a tak hned z prvního rohu na druhé straně udeřilo. Kavanová z dorážky vymetla levou šibenici a vyhnala tím pavoučky z branky Hostivaře. O pár minut později se prosadila důsledná Nedvědová, která hraje v posledních zápasech s velkou střeleckou chutí. Domácí si poté po prostřídání vytvořili pár šancí, nicméně úspěšné byly pouze jednou. Hezkou střelou snižovala mladičká Kasnerová. To se ale zřejmě nelíbilo rusovlasé Nedvědové, která opět poslala hosty do dvoubrankového vedení. V poločase na střídačce domácích trochu hřmělo, nicméně efekt to bohužel nemělo žádný. V druhém dějství se totiž pokračovalo ve stejném rytmu - v pohodě hrající hosté, trápící se Hostivař. A tak se nebylo čemu divit, když opět efektivně hrající Decsyová uklidila svýma dlouhýma rukama úderem míč přesně k tyči bezmocné Andráškové. Tu ještě v zápětí z penalty, která byla nařízená po nastřelení Kapciugové, překonala navrátilkyně Neubertová. Kosmetickou změnu skóre pak zaznamenala na druhé straně krásnou střelou z TR Pešová. To však již nezměnilo nic na tom, že tři body putují na Pragovku. Naprosto zaslouženě.

Mezi řádky: Úsměvnou dohru mělo utkání ještě díky dopingovce. Za domácí putovala "na čůračku" smolařka Kapciugová a mladice Kasnerová. Za hosty Decsyová a Nedvědová. Ta potvrdila svou formu i na tomto poli a vyčůrána byla takřka okamžitě. To se nedá říci o její kolegyni z útoku Pragovky Decsyové, která strávila na záchodě asi 3 hodiny a povedlo se jí skórovat až na čtvrtý pokus. Díky prodlevě tak stihnula utkání dorostenek jen tak-tak...Ještě že se hrálo opět na Hostivaři.


HC Mnichovice - HC Rakovník 2:12 (1:4)
Kocourková, Fousková - Hanzlová 5x, Polcarová B. 2x, Polcarová Z., Matoušková T., Čermáková, Hudečková, Škrancová z pen.

bez vyloučení

Rozhodčí: Němeček, Hupcej

Jednoznačný průběh nabralo utkání hned v prvním poločase. Hostující hráčky všem pochybovačům ukázaly, že jim první místo v tabulce patří právem. Minulá porážka s Pragovkou je již zapomenuta. Zápas se odehrával v pohodovém tempu, domácí hráčky dokázaly skórovat dvakrát - oba zásahy byly z trestného rohu. Rakovnické dívky se zaprosadily dvanáctkrát a vytvořily tím rekord letošní ligy. Hned pětkrát se prosadila mladičká Hanzlová, opět pálily také "sestry v akci" Polcarovy - Barbora se trefila dvakrát, zkušenější Zuzana jednou. Svou troškou do mlýna přispěla i Tereza Matoušková s Ivou Hudečkovou. Z posledních dvou branek se radovaly z penalty Škrancová a ze hry Čermáková, pro které je vstřelení branky v soutěžním utkání něco jako viditelnost Halleyovy komety ze Země. Prostě - nestává se to často.


HC Bohemians Praha - TJ Slavia Hradec Králové 1:2 (0:1)
Kallauschová - Švenková 2x

bez vyloučení

Rozhodčí: Podmol, Toth

V zápase o naději na play-off se již podruhé v této sezoně radovaly hráčky Hradce Králové. Tři body na jejich stranu se začaly převažovat již v prvním dějství, kdy se prosadila pohotovou střelou Švenková. Hra byla v prvním poločase vyrovnaná, hostující tým si však vytvořil více trestných rohů. Po změně stran jsme měli možnost vidět na hřišti stále podobnou hru. Vzhledem k tomu, že se podruhé prosadila Švenková a za domácí jen Kallauschová, o výsledku bylo jasno. I když výhra hradeckých se rodila v porodních bolestech. Zejména v závěru zápasu bylo v jejich kruhu hodně horko. Tři trestné rohy v poslední minutě však zůstaly nevyužity a tak mohl přijít vítězný ryk východočešek. Šťastná výhra hradecké Slavie. 

připravil Jakub Mejzlík

 

 Extraliga 2011/2012 ZVRP+-+/-B
1.Rakovník751147113616
2.Praga75022214815
3.Slavia641132102213
4.Hostivař74031811712
5.Hradec7304819-119
6.Bohemians7205723-166
7.Mnichovice7007349-460

 

Příští kolo:

22.10.2011

10.00 Praga - Slavia
10.30 Mnichovice - Hostivař

21.10.2011
18.00 Hradec - Rakovník

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga ženy > 8.kolo Extraligy Z: Rakovník naděloval - Hanzlová si dala pět "kousků". Praga nedala šanci Hostivaři, jediný zádrhel byl na záchodě...
Loading...

Extraliga ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Extraliga ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...