9.kolo Extraligy M: Body brali jen hosté, na Pragovce nedohráno! Nicklas je už sešívaný...

16.10.2011

Nejen střídání sestřihu, ale také střídání dresu. To je současná situace u reprezentanta Nicklase.Nejen střídání sestřihu, ale také střídání dresu. To je současná situace u reprezentanta Nicklase.
Nejen střídání sestřihu, ale také střídání dresu. To je současná situace u reprezentanta Nicklase.

Praha - Extraliga mužů přinesla čtyři zápasy, odehrály se bohužel jen tři. Vyhrál Rakovník, President i Litice. Na Pragovce se utkání kvůli husté mlze nedohrálo.

V 9.kole extraligy mužů v pozemním hokeji jsme měli možnost zkompletování si podzimní části ligy. Všechny týmy měly mít sehráno 8 duelů a tabulka měla odrážet reálný stav po polovině základní části. Utkání na Pragovce však bylo kvůli mlze odloženo, a tak jak domácí, tak hosté ze Slavie mají o utkání méně. Výhra na Hostivaři v pěkném utknání posunula Rakovník na špici tabulky. Stejně bodů mají sešívaní a také Litice, které si odvezly tři body z Mnichovic. Důležité tři body si z Bolevce veze President, kterému brankou pomohl i novomanžel Kopecký. Loňský ligový finalista si tak zachovává reálnou šanci na play-off, kdy ztrácí na čtvrtou Hostivař jen jeden bod. Hradec měl toto kolo volno, a tak klesnul až na šesté místo tabulky. Příští týden se bude předehrávat první kolo z "jarní" části, volno má Slavia.

15.10.2011

HC Praga - SK Slavia Praha - 0:0 - ukončeno v 10.minutě kvůli husté mlze

Utkání na pražské Pragovce začalo, hráči zkusili hrát deset minut. Hustá mlha však nedovolila zápas dohrát, rozhodčí se tak po konzultaci s oběma stranami rozhodnuli pro ukončení. O dohrání zápasu rozhodne STK ČSPH.

Zápasu již přihlížela nová sešívaná posila, mladý reprezentant Reinhard Nicklas. Dnes již bývalý plzeňský hráč se po neshodách s novým koučem liticých rozhodl pro hostování v mistrovském týmu. Slávistům tak přinese oživení mužstva a zkvalitnění kádru, který po odchodu Kyndla a Lehovce do Itálie neoplýval takovou kvalitou, na jakou jsme byli od mistra ČR v posledních letech zvyklí.

HC Mnichovice - HC Litice 1:3 (1:1)
Lavický -  Dolejš, Sochor, Vychron

ŽK: Vávra - Rumplík, Levý

Rozhodčí: Němeček, Hupcej

V utkání dvou týmů z opačných pólů tabulky se překvapivě na začátku prosadili domácí. Po nedorozumění hostující obrany se pohotově prosadil střelec Lavický. Litickým borcům se však ve vyrovnaném poločase povedlo vyrovnat, a tak odcházely oba týmy do šaten za stavu 1:1. Po změně stran jsme měli možnost vidět míček více na holích hostujících hráčů, kteří za to byli řádně odměněni. Dvě branky byly odrazem vývoje v druhém dějství. Tři body tak putují na západ Čech.

HC Hostivař - HC Rakovník 3:4 (2:2)
Svoboda L. 2x, Vespalec - Skála 2x, Hlína, Šára

ŽK: bez vyloučení

Rozhodčí: Mejzlík, Kavan

V bojovném utkání jsme od začátku měli možnost vidět podobný scénář. Kombinující domácí borci a do smrtících brejků vyrážející hosté. Hostivař byla za svou aktivitu odměněna zhruba v desáté minutě, kdy se prosadil Lukáš Svoboda. Rakovník však dokázal záhy vyrovnat díky Skálovi. Za domácí se prosadil deset minut před koncem klokan Vespalec a tak domácí opět vedli. Hned za minutu nato se však povedlo opět vyrovnat hostům - Šára se prezentoval střelou, která jen tak tak přelezla brankovou čáru. Poločas tak byl po velmi solidním výkonu obou týmů nerozhodný. Do druhého dějství vstoupili opět aktivně domácí. Nejdříve po krásné teči vstřelil životní branku Milan Richter, která však nemohla být uznána - Bosák střelu ještě tečoval svým tělem...Hostivař však v tlaku pokračovala a štírek Svoboda se prosadil podruhé. Nekoncentrovaností však domácí o své vedení opět přišli. Nejdříve se o vyrovnání postaral Hlína, aby vzápětí po nepřehledné situaci a šikovné dorážce strhl vítězství na hostující stranu svou druhou brankou Skála. Domácím se do konce zápasu nepodařilo vytvořit si tlak a tak si Rakovník odvezl důležité tři body v souboji o play-off.

HC Bolevec - HC President 1:3 (0:0)