9.kolo Extraligy Z: Rakovník vyhořel v Hradci, Šípalová uloupila body Pragovce.

22.10.2011

9.kolo Extraligy Z: Rakovník vyhořel v Hradci, Šípalová uloupila body Pragovce.

Praha - Pátečním utkáním v Hradci začalo kompletní deváté kolo Extraligy žen. Domácí porazily Rakovník. V sobotu Slavia vyhrála na Pragovce a Hostivař v Mnichovicích.

Deváté kolo ženské extraligy přineslo páteční překvapení v Hradci Králové. Za umělého osvětlení a obrovské zimy přehrály domácí dívky hostující Rakovník. Ten i přesto přezimuje na prvním místě extraligové tabulky, nicméně druhá Slavia je horší jen o skore a má zápas k dobru. Právě sešívané hráčky se v repríze loňského finále utkaly s Pragou. Domácí dívky byly lepší a po poločase vedly. Nicméně po změně stran zkušenější slávistky zápas nejdříve vyrovnaly a pět sekund před koncem také rozhodnuly. Poslední utkání se hrálo v Mnichovicích. Tam přijela průběžně čtvrtá Hostivař a po bojovném utkání si odvezla tři body.

21.10.2011

TJ Slavia Hradec Králové - HC Rakovník 1:0 (1:0)
Švenková

ŽK: bez vyloučení

Rozhodčí: Mejzlík, Machút

Obrovské překvapení. Jinak se nedá vystihnout výsledek páteční předehrávky devátého kola. Rakovník v domácím utkání nadělil východočeškám šest branek, a tak se čekal podobný výsledek i v Hradci. Domácí hráčky však začaly aktivně, hned v prvních deseti minutách si vybojovaly dva trestné rohy a jeden z nich dokázala amatérská golfistka Švenková přísnou přízemní ranou proměnit. Poté převzaly slovo hostojucí dívky, bohužel veškeré jejich šance končily buď na připravené brankařce Čechákové nebo díky nepřesnostem mimo. V druhém dějství jsme měli možnost vidět stejný scénář, úporně bránící hradecké dívky, které výjimečně vyráží do brejků. Jeden z nich dopadl tak nešťastně, že se po teči míčku skácela hostující Čermáková. Výsledkem bylo roztržené obočí a cesta do nemocnice. Bohužel ani tato oběť nepomohla Rakovníku ke změně vývoje utkání. Jak často se dostávaly jeho hráčky do domácího kruhu, tak často byly nepřesné a ukvapené. Vybojovaly si jen jeden trestný roh a tak díky své střelecké nemohoucnosti odjíždí z Hradce s prázdnou.

22.10.2011

HC Praga - SK Slavia Praha 1:2 (1:0)
M.Kubů - Šípalová 2x

Nezasloužená výhra. Slávistická výhra se rodila těžce a nutno říct, že si hostující hráčky tři body ani nezasloužily. Pojďme však po stopách tohoto utkání, které se hrálo ve vysokém tempu. Praga začala velmi aktivně a napadala hosty již při rozehrávce vysoko na jejich polovině. Na rozdíl od hostujících dívek, které se snažily hrát zatažené od poloviny hřiště. Nicméně efekt to nemělo pražádný. Tedy mělo, pro Pragováckou stranu. Aktivní domácí si připsaly několik závarů před dnes bezchybnou Vančurovou, která zasahovala v prvním dějství minimálně pětkrát. To na druhé straně chytající Baštová se zapotila jen při rohu Mejzlíkové, která však svůj projektil nenamířila přesně. Praga hrozila po zajímavých kombinačních akcích, aktivní byla kapitánka Laciná. Domácí dívky byly za svou aktivitu náležitě odměněny. Po akci po levé straně propadl míček k úplně volné Monice Kubů, pro kterou již nebyl problém doklepnout míček do prázdné branky. Slávistky do konce poločasu nedokázaly až na pár výjimek odpovědět a tak se do šaten šlo za zaslouženého vedení Pragy. Kdo by čekal po výměně stran výraznou změnu, mýlil by se. Slavia sice vytáhla svou obranu vysoko a několikrát přinutila soupeře k chybě, k výraznému tlaku však nedošlo. V prvních patnácti minutách druhé půle z těchto dvou minel zahrozila nejdříve Šípalová a poté Bížová, vždy však byla na místě hasička požárů Baštová. Domácí dívky přes tyto chyby bojovaly a dovolím si tvrdit, že byly vyrovnaným, ne-li lepším týmem i po změně stran. Přesná Vančurová však několikrát vystavila STOPku jejím útokům a tak zákonitě udeřilo na druhé straně. Po ojedinělé akci se z vyrovnání radovala dorážející Šípalová. Míček se po jejím líném backhandu jen tak-tak přešoural za brankovou čáru. V následujících momentech jsme měli možnost vidět rychlý a atraktivní hokej z obou stran. Praga se snažila prosadit po stranách a kombinovala, Slávistky těžily zejména z rychlých kolmic středem hřiště. Oba týmy mohly rozhodnout, velkou příležitost měla pár minut před koncem domácí squadra. Šípalová hloupě faulovala ve čtvrtině pronikající Lacinou a následoval trestný roh. Domácí nabídkou však pohrdly, dobře vyběhnula Dukátová. Když už se zdálo, že utkání směřuje k remízovému konci, udeřil blesk z čistého nebe. Rozhodčí signalizovali deset sekund do konce. Míček deset metrů na polovině domácích. Rozehrávající Dukátová vsadila vše na jednu kartu a napálila míček zbůhdarma směřem do pragováckého kruhu. Míček proletěl okolo dvojice hráček a propadl v kruhu k tísněné Šípalové. Slovenská strela se obtočila okolo bránící protihráčky a z hranice osmi metrů propálila slovenskou strelou bezmocnou domácí golmanku. To vše pět sekund před koncem...Následoval finální hvizd a mohutný ryk hostujících hráček. Ryk štěstí. Dnes slávistky nebyly lepším, ale šťastnějším týmem. Ale i takový je někdy sport...

HC Mnichovice - HC Hostivař 1:3 (0:1)
Kocourková - D.Neplechová 2x, Trčková

bez vyloučení

Rozhodčí: Toth, Šulc

V utkání, které přineslo spíše bojovnost než pozemkářskou krásu se radovaly hostující dívky. Hostivař se po několika neproměněných šancích prosadila už v první půli. To zaúřadovala Denisa Neplechová, která propálila domácí brankařku. Stejná hráčka se prosadila i v druhém dějství, tentokrát po otočce před strážkou domácí svatyně. Třetí branku vstřelila po dorážce z TR Trčková. Za domácí jen snižovala Kocourková. Neúnavná hostující Košťálová nebyla v tomto utkání odměněna gólem za svou aktivitu, nicméně to jí v závěru nemuselo až tak vadit. Tři body se totiž vezou na Hostivař.

připravil Jakub Mejzlík

Tabulka po posledním podzimním kole:

 

 Extraliga 2011/2012ZVRP+-+/-B
1.Rakovník851247123516
2.Slavia751134112316
3.Hostivař85032112915
4.Praga85032316715
5.Hradec8404919-1012
6.Bohemians7205723-166
7.Mnichovice8008452-480

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga ženy > 9.kolo Extraligy Z: Rakovník vyhořel v Hradci, Šípalová uloupila body Pragovce.
Loading...

Extraliga ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Extraliga ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...