Presidentská revolta!!! Slavia : President 1:2 np.

4.6.2011

Praha, hřiště Slavia - Překvapivé vítězství slaví podceňovaný tým President. Drama, které musely rozhodnout penalty našlo nečekaného vítěze. Joker Neusser nepustil ani jednu penaltu a slávisté truchlí.

Již před utkáním jsme se dočkali překvapení. Trenér Presidenta Ludvík postavil mezi tyče Formánka a reprezentační golman Neusser jen zahříval lavičku. Jak prozaické rozhodnutí to bylo, jsme měli možnost vidět za pár okamžiků.

Od první minuty utkání jsme viděli svižný hokej, kdy balonek na svých hokejkách drželi především sešívaní. V 6. minutě si aktivní slávisté vybojovali první trestný roh, střela Kyndla však našla pouze připraveného Formánka. V osmé minutě pobavil diváky brilantní defenzivní prací nestárnoucí Jiří Trávník, v desáté zahrozil Ťopek po individuální akci. Formánek však byl opět na svém místě. Po tomto okamžiku se hra začala přelévat ze strany na stranu, nicméně bez zásadního efektu. Deset minut před koncem poločasu si slávisté vybojovali svůj druhý roh. Kyndl opět neproměnil...tentokrát netrefil branku. Svou převahu sešívaní zúročili  tři minuty před koncem poločasu. Ukázková kombinace kdy Krábek svým přesným pasem nachází v kruhu Vacka, ten střílí a do střely se mu vkládá svou kouzelnou tečí Jakub Kyndl nadchla zhruba 400 přítomných diváků - 0:1. Slávisté, kteří v tomto zápase nastoupili netradičně jako hostující tým, se snažili přidat kýženou druhou branku ještě do poločasu. Brejk Kyndla s Vackem však skončil pouze dlouhým rohem. Do šaten tak odcházeli hráči Presidentu s jednogólovým mankem.

Druhé dějství začalo podobně jako první - Slavia držela míč, President brejkoval... Jediným, a to dost zásadním rozdílem, bylo to, že domácí kousali podstatně více než v prvním poločase. V šesté minutě druhé půle si také vybojovali první roh, ze kterého však díky špatné kombinaci nic nevzešlo. Dnes aktivní jihaoafričan Botha si následně odzbrojil Kejklíčka, přihrál T.Burešovi, ten ale tečoval pouze do spolehlivě chytajícího T.Hanuse. V 51.minutě dokázal pobavit svým stoickým klidem a bravurní defenzivní prací Jakub Krábek. Diváci ho odměnili zaslouženým potleskem. O pět minut později však nabuzený tým Presidenta vybojoval svůj druhý trestný roh. A ten již přinesl své ovoce. Martin Sitár se prosadil ukázkovou střelou k levé Hanusově tyčce - 1:1. Slávisty nabudil inkasovaný gól a prakticky do konce zápasu již k ničemu domácí tým nepustili. Trestný roh Kyndla zastavil Formánek, stejně jmenovaný poté trefil jen tyč presidentské svatyně. Zhruba deset minut před koncem se lámal chléb. Vacek se objevil v šanci. Trávník ho atakoval. Po dohodě obou rozhodčích následoval však jen dlouhý roh. Téměř veškeré momenty se do konce utkání odehrávaly ve čtvrtině Presidenta. Nic jiného kromě zákroků Formánka a elegantního zákroku defenzivního mága Sládka, který si zahrál na Boeing 747, jsme však již do poslední minuty neviděli. Právě v ní mohli rozhodnout o vítězství v řádné hrací době hráči Presidenta. Skvělý Hanus ale vystavil letenku Burešovi a v Edenu bylo jasné, že o vítězi rozhodnou penalty.

Do branky se dle očekávání postavil reprezentační mág Neusser a slávisté měli najednou o krok k titulu dále. Ani jeden ze střelců Slavie svou penaltu neproměnil - Vacka Neusser, stejně jako Kyndla, vychytal a Ťopek ani následně netrefil branku. Na druhé straně za President proměnili své penalty J.Trávník, M.Sitár a rozhodující kuličku poslal za záda bezmocného Hanuse Vaniš. Hotovo - vymalováno. President slaví při první účasti ve finále hned svou premiérovou výhru. Za čtrnáct dní je na programu pokračování s číslem 2. Bude česká extraliga slavit nejpřekvapivějšího vítěze v historii? Nechme se překvapit...

Střípky po utkání:

P.Kopecký /PRE/ - "Počasí vyšlo, to je pro mne základ úspěchu. Tlak sešívaných jsme udrželi relativně pod kontrolou a v momentě, kdy došlo k penaltovému rozstřelu, rozhodla zkušenost našich hráčů. V tom jsme slávisty přejeli o třídu."

D.Piterák /SLA/ - "Počasí vyšlo, proto mne překvapuje, že jsme nevyhráli. Mrzí mne, že jsme neproměnili trvalý tlak ve více branek. Při penaltové loterii se projevilo více štěstí domácího týmu a to, že nám do očí svítilo slunce."

P.Černý /PRE/ - "Výhra mne těší o to víc, že jsme trenérovi hostí ukázali, že nebudeme tak lehkým soupeřem jak před sérií proklamoval."

K.Kyndl /SLA/ - "Bohužel jsme druhou půli nevyužili ke zvýšení náskoku. Bez pořádné střely na branku nejde vyhrát."