Bramborová medaile pro juniory

16.7.2017

Aktualizované informace z ME B divize U21 mužů z Petrohradu, výsledky zápasů a fotografie.

NEDĚLE 16.7. CZE x Turecko 5:1

Kluci se utkali v prvním zápase turnaje s Tureckem a zvítězili 5:1. Do zápasu vstoupili lépe, v první čtvrtině byli aktivní a hned v 5. minutě zápasu se prosadil Čeněk Zuna. Těsně před koncem první čtvrtiny zvýšil na 2:0 Lukáš Plochý. V druhé třetině přišel útlum a na obou stranách byly větší šance především z rohů.

Góly ale padaly až po poločase, kdy se Turecko prosadilo z rohu. V poslední čtvrtině se Turci snažili vytvořit si tlak, ale naše obrana fungovala skvěle. 3 minuty do konce pak zvýšil Jan Železný na 3:1, o dvě minuty později na 4:1 Denis Tomeš po ukázkové akci jako z učebnice. Na konečných 5:1 upravil skóre Lukáš Plochý.

PONDĚLÍ 17.7 CZE x Francie 1:4

Druhý zápas nedopadl pro muže U21 dobře, i přes velkou bojovnost podlehli Francii 1:4. Zápas rozhodly především standardní situace, kdy Francie první dva góly vstřelila z rohu a třetí z velmi diskutabilní penalty. Poté se podařilo Jaroslavu Kaslovi snížit na 1:3 a vypadalo to, že se v druhém poločase uskuteční velký obrat. Místo toho ale přišel čtvrtý gól Francie.

"Dnes jsme podle mého názoru nebyli horším týmem. Hrálo se nahoru, dolů. Rozhodoval důraz v obranném i útočném kruhu, ve kterém byli Francouzi bohužel lepší. Zápas jsme ale odmakali až do konce a rozhodně nic nevypustili. Turnaj pro nás zdaleka nekončí, takže do dalšího zápasu půjdeme se stejným nasazením a věřím, že vyhrajeme."  říká o zápase útočník Čeněk Zuna

ÚTERÝ 18.7. VOLNÝ DEN

STŘEDA 19.7. CZE x Ukrajina 2:2

Poslední zápas skupiny rozhodoval o postupu do semifinále nebo v opačném případě o zařazení se do bojů o sestup. Našim reprezentantům na semifinále stačilo uhrát proti Ukrajině remízu. Ukrajina byla v nepříznivé situaci a potřebovala vyhrát. To se odrazilo i na jejich nástupu do zápasu. Brzy se dostali do vedení 0:1. Na to dokázala česká reprezentace odpovědět gólem Ondřeje Soukupa. Pár vteřin před koncem poločasu udeřila Ukrajina znovu. Srovnat na 2:2 dokázal Lukáš Plochý z rohu. Do konce zápasu si český tým vytvořil ještě několik šancí, které ale zneškodnit ukrajinský gólman. Bod našemu týmu ale stačil na postup do semifinále, které si zahrají v pátek.

ČTVRTEK 20.7. VOLNÝ DEN

PÁTEK 21.7. CZE x Polsko 1:4

K semifinále mužů U21 se vyjádřil trenér Miroslav Ludvík: "Mužstvo Polska bylo dnes svojí kvalitou nad naše síly. Ač nemůžeme vytknout naším klukům snahu, koncentraci, či odhodlání, nestačilo to na velmi kompaktně hrajícího soupeře. Navíc Poláci mají ve svém kádru několik nadstardně šikovných hokejistů. Přesto za některé pasáže zápasu můžeme kluky pochválit. Je však zjevné, že na tomto turnaji se naši útočníci trápí - nedostávají se do finálního zakončení. V tomto i předešlých zápasech jsme tak měli problémy s individuálními dovednostmi jako je zpracování, ale především razance nahrávky. V určitých pasážích zápasu, kdy jsme zjednodušili hru jsme s lépe individuálně vybaveným soupeřem srovnali hru. Kluci od roku 2012 udělali velký kus práce, nicméně Polsko bylo dnes lepší a zaslouženě vyhrálo. Je to sport. Zítra chceme proti Skotsku vyhrát."

"Proti Polákům jsme po speciální rozcvičce nastoupili namotivováni. Bohužel nám nevyšel začátek zápasu a hned jsme dostali gól z protiútoku. Po chvíli jsme se oklepali, začali hrát a byli jsme Polákům rovnocenným soupeřem. Jedinné, co nás sráželo, byl nedůraz v osobních soubojích a za to nás soupeř trestal. Vytvořili si více trestných rohů, které také proměňovali." zhodnotil útočník Jan Železný.

SOBOTA 22.7. CZE x Skotsko 3:4

Zápas napínavý do poslední minuty bohužel pro českou reprezentaci nedopadl dobře. Souboj o 3. místo vyhrálo Skotsko a Češi tak berou bramborovou. Víc jak polovinu zápasu byla Česká reprezentace lepším týmem, bohužel ale přišel pětiminutový výpadek, ve kterém Skotsko dvakrát skórovalo. Za stavu 1:4 to vypadalo na jasný výsledek, ale naši kluci se ještě dokázali vyburcovat a snížili na 3:4. K senzačnímu obratu nakonec ale nedošlo. Přesto byl tento zápas nejlepším, který Česi na turnaji odehráli a rozhodně si zasloužili vyhrát. Tak jako tak odehráli dobrý turnaj, za který se rozhodně nemusí stydět.

Kluci děkujeme.

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U21 muži > Bramborová medaile pro juniory