Ženy U21 slaví bronz!!

16.7.2017

Aktuální informace, výsledky a fotografie z Mistovství Evropy žen U21 divize B v Hradci Králové.

16.7. CZE x Turecko 5:2
V první polovině byla hra vyrovnaná, otevřít skóre dokázala až Barbora Pažitková z rohu. Turkyně v průběhu zápasu často presovaly, naším hráčkám se ale dařilo využívat mezer a kombinacemi se dostávaly do šancí. Na 2:0 zvyšovala Lucie Duchková a posléze snížily Turkyně na 2:1. Na konci druhé čtvrtiny proměnila Anna Kolářová penaltu, 3:1. Po změně stran vsítila z rohu Nikol Babická a na konci třetí čtvrtiny se dokázalo Turecko opět přiblížit - 4:2. Skóre upravila na konečných 5:2 opět Nikol Babická.

"Už před zápasem jsme věděli, že pokud se chceme prát o první dvě příčky ve skupině, musíme první zápas zvládnout. A to se nakonec povedlo skvěle. Bohužel se ještě potýkáme s hluchými místy ve hře, kdy jsme soupeře pustily trochu víc do hry a v příšítch zápasech by se nám to mohlo vymstít." říká trenér týmu Lukáš Nocar.

První zápas turnaje zvládla Česká reprezentace žen do 21 let skvěle. Vítězství 5:2 nad Tureckem týmu dodá sebevědomí do dalších zápasů.

17.7. Volný den

18.7. CZE x Skotsko 1:1
Skotky dostaly v předešlém zápase od Rusek 7:0, tudíž si pravděpodobně chtěly spravit chuť. Zápas byl ale po celou dobu vyrovnaný a Češkám se dařilo mařit Skotské rychlé útoky. Co nezastavila obrana, vychytala skvělá brankářka Tereza Kopřivová. V druhé polovině se převaha začala přelévat na české hokejky a Skotky si s naším tlakem nevěděly rady. Bohužel se našemu týmu nepodařilo proměňit šance. Jediný gól za České barvy vstřelila Anna Kolářová úderem z malého rohu. Výsledek zápasu: 1:1.

"Do zápasu jsme nastupovaly s respektem, jelikož jsme věděly, že Skotsko potřebuje vyhrát. Podle toho také vypadala jejich agresivné hra dopředu. Nám se ale povedlo jejich útoky úspěšně eliminovat. Za vstřelení vyrovnávací branky jsem hrozně ráda, prohrát bychom si rozhodně nezasloužily." říká střelkyně gólu Anna Kolářová.

19.7.CZE x Rusko 1:2
Poslední zápas základní skupiny naší reprezentace byl soubojem prvního s druhým ze skupiny A. Rusky byly v zápase favoritem, přesto v zápase moc nepředvedly. Hra se odehrávala spíše ve středu hřiště, Češky se snažily hrozit dlouhými balóny ze záložné řady na útočníky. První se ale prosadily Rusky a později srovnala na 1:1 Nikol Babická. Ještě ve druhé čtvrtině Rusky znovu odskočily na rozdíl jedné branky. Skóre 1:2 zůstalo až do konce zápasu. Tento výsledek ale naší reprezentaci stačil k postupu do semifinále, ve kterém se v pátek postaví proti Bělorusku.

20.7. VOLNÝ DEN

21.7. SEMIFINÁLE CZE x Bělorusko 1:3

Semifinále juniorek bylo pro české barvy nešťastné. Bělorusky vstřelily rychlý gól a naše hráčky zaskočily. Zvládly se ale oklepat a do zápasu se vrátily ohromnou bojovností. Hrálo se spíše ve středu hřiště a oba týmy se dostávaly do občasných šancí. Po poločase Češky konečně vstřelily branku na 1:1 a vypadalo to na obrat. Bohužel Bělorusky opět udeřily a naším hráčkám se nedařilo proměňovat šance a rohy. Ke konci Bělorusky přidaly ještě třetí branku (1:3) a sen o A divizi se rozplynul.

"Průšvih byl hned první gól. Až pak jsme začaly opravdu bojovat a dávat si balónek. Rozhodčí taky nic moc. Ale snažily jsme se a hodně jsme bojovaly až do konce. Pak jsme daly konečně góla, ale Bělorusky bohužel rychle odpověděly. Poté ve stavu 3:1 bylo hrozne málo času na obrat." vyjádřila se k zápasu Kateřina Jelínková

Reportáž České televize si můžete přehrát zde

22.7. CZE x Rakousko 3:2

Češky do zápasu o bronz vstoupily lépe, v první čtvrtině se z rohu trefila Anna Kolářová. Ještě do poločasu se ale Rakušankám povedlo dorovnat a po poločase se dokonce dostaly do vedení 1:2. Atmosféra na stadionu houstla a do zápasu se zapojila nervozita. Česká reprezentace se ale nevzdala. Kombinační hrou a neskuečnou bojovností se podařilo před koncem třetí čtvrtiny vyrovnat na 2:2. Tři minuty do konce zápasu zahrával Český tým trestný roh, gólmanka Rakouska balónek pouze vykopla před sebe, kde stála Veronika Nováková a balónek uklidila do branky, 3:2. Euforie, radost, bronzové medaile téměř na dosah. Žádné další drama se nakonec nekonalo a tak Češky slaví třetí místo.