ANTONÍN PILÁT “70“

9.1.2012

NEZMAR K POHLEDÁNÍ - Neuvěřitelně bohatá pozemkářská minulost a ještě pozoruhodnější přítomnost Antonína Piláta - poučná od začátku.

Když mu bylo deset s vervou mu vlastní, sáhl po niti, kterou poté už nikdy z ruky nepustil. Hrál, dával góly, dirigoval pozemní hokejisty i hokejistky. Po tak neuvěřitelně přitažlivé zakulacené hokejce každopádně sáhl, když mu bylo deset. V reprezentačním dresu stačil sehrát na padesát zápasů, nevynechal ani jeden trénink Bohemians a tak se právem radoval z jedenácti medajlí určených v tomto sportu pro ty nejlepší z nás. Postupně brzy vedl nejrůznější týmy ,, klokanů“ úspěšný byl i v roli trenéra !

I to bylo patrně málo, postupně stejná role na ledě mu v zimním období viditelně imponovala. Přitom přibyla další zajímavost zdánlivě velice  odlišná, chopil se píšťalky – pokračoval tempem jemu vlastním. Netrvalo dlouho a řídil utkání nejvyšší třídy. Postupně využíval svých znalostí a schopností se rychle zařadit v nejrůznějších úsecích, vedl například komisi rozhodčích a STK a to ve sportu z něhož vyšel. V letech 1993 až 1997 velel v roli předsedy i celému svazu pozemního hokeje. Pro úplnost konstatování, že v nejrůznějších etapách nezapomenul na zápasy hrané na ledové ploše. Vždy v dobré formě. Se samozřejmostí mu vlastní bude s největší pravděpodobností také v sobotu 7. ledna kdy oslaví své sedmdesátiny.

Pana piláta najdete na dobové fotce v první řadě zcela na pravo.

BLAHOPŘEJEME !

 

 ( jvk)

pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Ostatní > ANTONÍN PILÁT “70“

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...