ME ženy - Slovenský rival pokořen!

22.7.2013

Atény - Češky otevřely svou účast na ME v Řecku vítězně. S rivalem ze Slovenska si poradily přesvědčivě.

ČR - Slovensko 10:0 /4:0/
G: Bížová 4x, Brtvová 2x, Capouchová 2x, T.Mejzlíková, vlastní

Češky nastoupily do utkání s odhodláním a jasným cílem. Bížová se prosadila po devíti minutách a hra se odehrávala vesměs na polovině svěřenkyň trenéra Mokrého. Omlazený slovenský tým nebyl schopen konkurovat českým hráčkám zejména ve hře ve středu hřiště, pramenily z toho tak mnohé šance pro favorita zápasu. Do poločasu se prosadily Češky ještě třikrát - střeleckých pokusů a stoprocentních šancí však bylo minimálně patnáct.

Do druhého dějství se tedy nastupovalo s jasným úkolem - nastřílet co nejvíce branek. Zkušenost z předloňského ME ve Vídni, kdy se Češkám nepodařilo postoupit do vyšší divize kvůli nepříznivému skore, byla ještě živá a bolestivá. Po šesti minutách druhé půle to vypadalo na brankostroj /6:0/, poté se však česká mašina zastavila a další branku přidala až deset minut před koncem. Trenér Faust nabádal k neustálé aktivitě, která vyústila ve finální dvouciferný rozdíl. Pozitiva lze hledat právě v aktivitě, negativa v tom, co český ženský hokej provází v poslední době pravidelně - slabá a nedůrazná koncovka.

Konečný výsledek je však dobrým příslibem do turnaje, kde největšími konkurenty v boji o postup budou týmy Walesu a Švýcarska. Právě to se natrápilo na výhru s Tureckem /2:1/, kdy vítěznou branku vstřelilo deset sekund před koncem. Wales v posledním zápase dne nedal šanci domácím Řekyním a po výsledku 10:0 vévodí spolu s Českem tabulce. Do divize B postoupí dva nejlepší týmy.

V pondělí se Češky utkají právě s Řeckem - v 17.00 /16.00 CET/. Bude to opět utkání, kdy se bude hrát zejména o výši skore. Pevně věříme, že se české reprezentantky prosadí vícekrát než proti Slovensku.