22.7.2014

Den čtvrtý - CZE - BEL 1:5

Díky pozdnímu hracímu času jsme si mohly dnes trochu přispat a vyhnuly jsme se rannímu rozběhání. Z postelí jsme se tedy odvalily rovnou na snídani. Poté nám byl dopřán opět odpočinek, až do odjezdu na hřiště, kde jsme už standardně poobědvaly. Jídlo nás opět neuspokojilo a mohly jsme se přesunout zpět na hotel, kde následoval meeting, na kterém jsme rozebrali hru Belgičanek. Následovala aktivace na chodbě, kde jsme tvořily spíše překážky pro procházející.

Na hřiště jsme odjely s bojovnou náladou a hlasitou hudbou, se kterou jsme vzbudily hodně pozornosti. Na stadionu jsme měly dostatek času na poslední přípravy, pipi machen a rozběhání.

K zápasu jsme tentokrát nastoupily na hřišti 1 a tribuny okupovali především domácí fanoušci. Překvapivě. Hned při zpěvu hymny jsme ukázaly, že jsme nejen hrdé, ale také se nebojíme. Celým stadionem se nesl náš zpěv. Začátek utkání jsme držely tempo a nepustily jsme Belgičanky k větším šancím. Bohužel se však dostavil náš klasický výpadek, kdy jsme dostaly tři góly v bezmála osmi minutách. Goly padly z nedůrazu v kruhu a špatného přebrání hráčů. Na druhou stranu jsme se i my dokázaly dostat do pár brejků. Avšak kvůli zbrklosti a rychlému zbavování se míčků jsme se k nebezpečnější koncovce nedostaly. Do konce poločasu se hra pohybovala kolem půlící čáry, i přes to nám Belgičanky dokázaly vstřelit ještě jeden gól.

Na světelné tabuli sice před druhým poločasem svítilo skóre 4:0, ale v našich hlavách jsme začínaly nový zápas. Podle toho se i hra odvíjela. Většinu poločasu jsme Belgičanky k ničemu nepustily, ba dokonce jsme je přehrávaly a dostávaly jsme se do šancí. Ty jsme bohužel nedokázaly proměnit. Výjimkou byla samostatná akce Kačky Laciné, která si z dlouhého rohu došla po zadní lajně až k brance, kde gólmanku oklamala naznačením přihrávky, a míč „dloubla vidlemi do branky“. I přes nepříznivé skóre jsme měly z gólu obrovskou radost a naše aktivita v zápase nepolevila.

Konečný výsledek byl sice 5:1, ale to neodpovídalo průběhu zápasu. Pro nás je důležitý fakt, že jsme dokázaly druhý poločas zremizovat a staly jsme se tak Belgičankám hodnotným soupeřem.

Zítra nás čeká volný den a o tom se dozvíte zase v zítřejším reportu.