Bitva u Waterloo - U21 holky

23.7.2014

Den šestý – CZE – NED 0:8

23. 7. 2014

Dnešní den jsme jako obvykle začaly malou aktivací. Poté následovala snídaně, kde jsme měly zúžený jídelníček (čekal nás těžký zápas). Po snídani jsme měly čas odpočívat, bylo to však jen velmi krátce. Kvůli zápasu jsme musely zůstat aktivní. Sešly jsme se všichni na chodbě, kde jsme hrály hry, které nás měly udržet vzhůru. Náš realizační tým mezitím obstarával naše obědové menu. V jednu hodinu začal náš předzápasový meeting. Tentokrát jsme studovaly hru Holanďanek, která byla téměř dokonalá, ale my se nebály.

Do autobusu jsme šly jako vždy s dobrou náladou, úsměvem na tváři a kvalitní hudbou. Po příjezdu na hřiště jsme věnovaly pár minut zápasu juniorů. Pak už nás trenéři hnali na rozběhání. Na hřiště jsme už šly plně připraveny k boji.  I přes špatnou techniku, která pořadatelům selhala, jsme si z plna plic zazpívaly národní hymnu.

A začalo to. Prvních pár minut vypadala naše hra velmi dobře. Náš nový systém „Mko“ pracoval spolehlivě. Občas se sice našly díry, ale naše obrana je rychle zalepila. První gól, který jsme inkasovaly padl z rohu. Puš Holanďanky vymetl přesně horní roh branky. I přes veškerou snahu trestných rohů přibývalo a po poločase, vlastně jen díky rohům, byl stav 5:0 pro Holandsko.

V druhém poločase se naše hra ještě zlepšovala. Ke gólovým šancím jsme se dostávaly mnohem více. Chybělo jen pár centimetrů k vstřelení gólu. Holanďanky ubraly na tempu a v druhém poločase vstřelily pouze 3 góly. Opět padl jeden z rohu. Po odpískání konce zápasu byl tedy konečný stav 8:0. Soupeř  proměnil přes 50% svým trestných rohů…

Vzpomínkou na zápas nám nebyla jen vlaječka, ale také společná fotka s holandským týmem.

Tímto dnem pro nás končí základní skupina turnaje. Zítra začíná boj o udržení v elitní skupině A a možná kvalifikace na mistrovství světa.

Držte palce na zítřejší utkání s Francií!