Bitva u Waterloo - U21 holky

24.7.2014

Den sedmý - CZE - FRA 3:4

Dnešní den byl pro nás nejdůležitějším dnem na celém Mistrovství, rozhodovalo se o tom, zda-li budeme mít možnost setrvat v elitní skupině A.

Bohužel pro nás skončil smolně. Ráno jsme začaly malou aktivací a snídaní, poté jsme hrály hry a plně se snažily koncentrovat na dnešní zápas. Po "bufetovém" obědě začala porada, kde jsme se seznámily s "chaotickou" hrou Francouzek. Následovala příprava na nejdůležitější zápas. Všechny jsme věděly co nás čeká a nemine.

Zápas pro nás nezačal příznivě, Francouzky hned v první čtvrtině skórovaly a to hned dva góly za sebou. Na toto jsme odpověděly a snažily se presovat. Náš tlak a bojovnost byla větší než od protihráček a tak se nám podařilo snížit na 2:1. Francouzky do konce poločasu ještě stihly dát třetího góla. Do druhého poločasu nás tedy pronásledovalo skóre 3:1, ale nenechaly jsme se tím strhnout a bojovaly jsme dál a dál.

Na začátku jsme protihráčky překvapily rychlým útokem, ze kterého jsme skórovaly. Každou vteřinu a minutu jsme tlačily čím dál tím víc a to se nám i vyplatilo, neboť po faulu na naši hráčku proměnila penaltu naše nejproduktivnější hráčka Kačka Laciná, 3:3. Míček byl po zbytek zápasu v našem držení. Všechny jsme věděly, že musíme vyhrát a proto jsme se rvaly a hrály srdcem. Bohužel v poslední minutě při brejku Francie rozhodčí zapískala sporný trestný roh, který sice neproměnily, ale podařilo se jim prosadit si další roh, který se odehrával v posledních dvaceti sekundách. Všichni jsme si moc přály, abychom roh odbránily. Bohužel se tak nestalo a francouzská hráčka skórovala puší k tyči.

Tím se náš sen o setrvání ve skupině A rozplynul v jásotu Francouzek, 4:3.

Po zápase v týmu panuje velmi smutná nálada, byl to zápas, který jsme měly vyhrát. Teď už nás čeká jen zápas o čest s Ruskem. Na hřišti necháme všechno a ukážeme, že hokej hrát umíme a budeme bojovat srdcem.