Bitva u Waterloo - U21 holky

27.7.2014

Den devátý – CZE – RUS 4:2

Poslední den ME pro nás začal brzo ráno, protože jsme hrály už v 8:30 budíček byl v 6:15, pro všechny nic moc příjemného. Po snídani jsme se vydaly autobusem na hřiště společně s Ruskami, které byly z naší přítomnosti vysloveně nadšené.

Po příjezdu na hřiště jsme se začaly už soustředit na zápas o čest, který jsme prostě musely vyhrát. Zápas pro nás začal příznivě, balónek byl v našem držení a naše snaha byla korunována v šesté minutě gólem, 1:0. Poté se hra odehrávala spíše ve středu hřiště. Rusky hrály převážně na brejky a nám se v útocích nedařilo zakončit. Ve 34. minutě Rusky vyrovnaly na 1:1 z rohu.

Začátek druhého poločasu jsme trochu zaspaly a tak ve 45. minutě Rusky šly do vedení opět z rohu, 2:1. Tento gól nás ovšem probudil na tolik, že jsme jim již v podstatě míček nepůjčily. Vyrovnání na 2:2 přišlo 55. minutě. Na naši útočnou hru soupeřky neměly odpověď. V 60. minutě Klára Hanzlová proměnila roh, který nás dostal do vedení 3:2 a o pět minut později ještě vstřelila čtvrtý gól, který už jen pojistil naši výhru.

Turnaj pro nás skončil 7. místem. Škoda, že se nám nepodařilo vyhrát zápas s Francií. I navzdory zraněním, která nás provázela na začátku července, a díky kterým se bohužel některé hráčky nemohly turnaje zúčastnit, si můžeme říct, že jsme do toho daly všechno a bojovaly jsme nejlépe, jak jsme uměly. Na závěrečném vyhlášení jsme dostaly cenu za fair play a mnoho pochval od členů EHF a ostatních týmů za naši bojovnost a týmového ducha. Byla to zkušenost k nezaplacení.

Dnes jsme po dlouhé cestě dorazily v pořádku domů, tímto pro nás letošní ME U21 ve Waterloo končí.