Češi se na halovém ME juniorů zachránili v elitní skupině, Capouch se zaskvěl hattrickem

16.1.2011

Český národní tým do 21 let uspěl ve svém posledním vystoupení na halovém mistrovství Evropy v pozemním hokeji, když porazil Bělorusko 7:1. Češi díky výhře splnili základní cíl, s nímž do turnaje vstupovali, tj. udržet se v A divizi ME.

Bělorusko – Česká republika 1:7 (1:3). Češi vstoupili do utkání bez zraněného Ondřeje Vacka, Tomáš Rybáček hrál se zlomeným nosem. Vstup do zápasu byl oboustranně opatrný, v prvním poločase tak padaly branky především z trestných rohů. Nejprve se trefili Bělorusové, Češi odpověděli dvěma brankami Reinharda Nicklase. Na konci poločasu zvýšil na 3:1 Vilém Ťopek. Ve druhém poločase úřadoval především český mladíček Martin Capouch, který vstřelil hattrick, jednu branku přidal kapitán Martin Seeman.

Trenér Michal Toms byl spokojen s tím, že na soupeře platila zvolená taktika: „I když výsledek tak nevypadá, Bělorusové nebyli snadným soupeřem. Museli jsme řešit problémy se sestavou, ne všichni hráči byli zdravotně v pořádku. Chtěli jsme využít toho, že soupeř praktikuje osobní obranu. Snažili jsme se hodně pohybovat a vytvářet si prostor pro útočení. Také jsme se chtěli prosadit z trestných rohů, protože jsme věděli, že soupeř na ně nevybíhá dobře. To se nám podařilo, z rohů jsme vstřelili první dvě branky a do šancí jsme se dostávali ve srovnání s minulými zápasy mnohem častěji.“

„Záchrana byla naším základním cílem, chtěli jsme sice víc, ale musíme být spokojeni. Rozhodující byl pravděpodobně zápas se Švýcarskem, kdy jsme v úvodu neproměnili trestný roh, o chvíli později skórovali Švýcaři a pak si vedení velmi dobře hlídali. To nás stálo účast v semifinále,“ litoval český kouč.

V dalších zápasech dnešního programu se spolu utkají ve skupině o udržení Skotsko s Ruskem, v zápase o třetí místo Polsko se Švédskem a v boji o titul Rakousko se Švýcarskem.

 

Petr Jurek

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U21 muži > Archiv > HME U21 muži > 2011 > Články > Češi se na halovém ME juniorů zachránili v elitní skupině, Capouch se zaskvěl hattrickem

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...