ČEŠI si z Ukrajiny vezou ZLATO!!! ČR - Polsko 2-1 na nájezdy.

14.8.2011

Vinnitsa - Skvělá zpráva přiletěla dnes krátce po 18.hodině z Ukrajiny. Češi po heroickém výkonu dokázali až na samostatné nájezdy porazit reprezentaci Polska a vyhráli tak ME skupiny B.

Znamená to dvě důležité věci - POSTUP do elitní divize ME a zejména vybojování si OLYMPIJSKÉ KVALIFIKACE, kde budeme mít díky dnešní výhře lepší výchozí pozici a tím pádem papírově přijatelnější soupeře. Naděje na historicky první start na Olympijských hrách tak začíná nabírat reálných podob.

V dnešním utkání se oba týmy oťukávali. Čechům chyběli opory Babický a Procházka, zatímco reprezentace Polska byla v plné síle. Naši reprezentanté chtěli Polákům vrátit porážku 0:2 ze základní skupiny a dlouho to vypadalo na vyrovnanou partii. Poláci v druhém poločase odskočili do jednobrankového vedení, ale sedm minut před koncem se podařilo vyrovnat slávistovi Kyndlovi. V prodloužení nepadla jediná branka a tak o vítězi rozhodnuly trestné nájezdy. V těch byli Češi úspěšnějším týmem a tak s hrdostí sobě vlastní mohli pověsit zlaté medaile na svůj krk. Jako třešinka na dortu pak bylo kromě korunovace evropskými šampiony B divize vyhlášení Filipa Neussera nejlepším brankařem turnaje.