Češi těsně podlehli Rusku a zítra je čeká zápas o všechno s Běloruskem

15.1.2011 Rusko – Česká republika 5:3 (0:1)

Český tým v prvním zápase ve skupině o udržení podlehl Rusku. V utkání s jedním z favoritů turnaje, který překvapivě nepostoupil do semifinále, se český celek prezentoval sympatickým výkonem. Češi dobře napadali, dařilo se jim narušovat kombinaci soupeře. V 15. minutě se ujali vedení, ruského gólmana prostřelil nadvakrát Capouch. Na začátku druhého poločasu Rusko vyrovnalo z penalty, ve 27. minutě poslal Čechy zpět do vedení Seeman. Následovalo znovu ruské vyrovnání a žlutá karta pro Sochora. Český tým se ovšem nevzdal a dokonce v oslabení skóroval, střelcem byl opět Capouch. Ve 34. minutě Rusové potřetí srovnali a ve 39., kdy byl vyloučen další český hráč (Ťopek), přidali další branku. Češi již odpovědět nedokázali, naopak vteřinu před koncem fauloval český brankář pronikajícího útočníka a z nařízené penalty Rusové zvýšili na 5:3.

Český kapitán Martin Seeman viděl hlavní příčinu porážky v nedisciplinovanosti: „Rozhodlo asi vyloučení v posledních minutách a zbytečné fauly, které umožnily soupeři otočit skóre. Naším cílem bylo hrát agresivně a napadat, v prvním poločase se nám to dařilo, ale ve druhém nás zbytečná vyloučení a trestné rohy připravily o vítězství. Jinak jsme ale odehráli dobré utkání, škoda toho závěru.“

Petr Jurek

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U21 muži > HME U21 muži > 2011 > Články > Češi těsně podlehli Rusku a zítra je čeká zápas o všechno s Běloruskem