Češi v zahraničí: Procházka kradl v Mullheimu!

Martin Hanus při obranném zákrokuMartin Hanus při obranném zákroku
Martin Hanus při obranném zákroku
Martin Babický v reprezentačním výběruMartin Babický v reprezentačním výběru
Martin Babický v reprezentačním výběru

Praha - Po uplynulém prvním kole extraligy mužů i žen jste měli možnost vidět, resp. nevidět na hřišti několik známých tváří a tahounů národních týmů. My se vám budeme snažit přinášet každý týden novinky nejen o domácích soutěžích, ale také o těchto hráčích a zahraničních ligách, které tak často nevidíme.

Německo:

Mannheim

Víkendový program přihrál Mannheimu velmi těžký los. V sobotu se utkal v Kolíně s úřadujícím mistrem a v neděli s dalším účastníkem EHL, Mullheimem. Navíc se museli vypořádat se ztrátou prvního brankaře, očekávání tak byla dost nejistá. První zápas se hostům moc nevyvedl a prohráli po boji 5-2. O výsledku bylo jasno prakticko po poločase, kdy se Kolín prosadil ze tří TR. Za stavu 4-2 se pokusili Mannheimští ještě o malý zázrak při powerplay, Tomáše Procházku však pár momentů před koncem prostřelil Huttermann a bylo jasno. To v neděli hrál český reprezentant významnější roli. Dvěma brankami z trestných rohů se a dvěma ukázkovými „hity“ se zasadil o překvapivou výhru Mannheimu v Mullheimu. Právě dvě branky z TR znamenaly otočení skore z 2-1 na 2-3 a Mannheimští si tak po zlepšeném výkonu zasloužili tři body.

Tomáš Procházka /2 branky/: „Dost nás oslabila neúčast prvního brankaře. Do víkendu jsme šli s tím, že chceme získat minimálně jedno vítězství, což se povedlo. Celkově mi  nedělní výkon udělal radost. S novými hráči si ještě musíme sednout, ale chceme opět bojovat o účast v EHL – to znamená dostat se do Final Four.“
Štěpán Bernátek – nenastoupil, zranění Achillovy šlachy

Gladbacher HTC

GHTC čeká evidentně těžká sezona, kde je jasným úkolem záchrana v Bundeslize. V sobotním utkání neměli domácí pražádnou šanci proti Berliner HC a schytali debakl 0-6. Neděle proti BW Berlin byla o něco zajímavější a zejména první poločas, který domácí vyhráli 2-0, ukázal, že GHTC není na odpis. Ve druhém dějství zmiňovaného utkání se však opět projevila nesehranost nově poskládaného kádru a Gladbach třikrát inkasoval. Zejména roh v poslední minutě a z něj vstřelená branka tak stála GHTC první body v letošním ročníku německé ligy.

Martin Hanus /odehrál obě utkání/: „Dojmy z ligy jsou pozitivní, i když nám bodově víkend moc nesednul. Zvlášť druhý zápas nám utekl mezi prsty. Na týmu je vidět, že se dává dohromady. Jsme tady zajímavá sestava – Ital, Čech, dva Jihoafričané, Turek, Portugalec, přiletí ještě Novozélanďan. Tým se snaží zalepit ztráty 9 klíčových hráčů základní sestavy, kteří Bundesligu loni zachránili. Čas ukáže, jak se nám to bude dařit, ale pevně věřím, že trenéru Kunzovi /několikrát nejlepší hokejiste GER, legenda hokeje, 40let – pozn. red./ se nás povede sladit a začneme získávat body. Odehrál jsem oba zápasy a je to pro mne obrovská zkušenost. Moc se v příštím kole těším na historicky první souboj českých krajánků v Bundeslize /GHTC nastoupí proti Procházkově Mannheimu – pozn.red./.“

Skotsko

AAM Gordonians /1.liga/ - Prvním kolem začala i skotská liga, kdy na tým z Aberdeenu čekali nám dobře známí Menzieshill – překvapivý vítěz loňského ostrovního poháru. Po dobrém startu neudržel tým Martina Babického vedení 2-0 o poločase a po výsledku 2-2 potvrdil, že vyhrávat „dvě nula o poločase“ je nejošidnější stav, který jen může být.

Martin Babický /odehrál celý zápas/: „Čekali jsme těžký zápas a ten také byl. Mrzí nás, že jsme neudrželi výhru, ale i bod bereme. Co se týče mých ambicí v sezoně, tak chci navázat na výsledky a výkony v minulém ročníku.“

Tím končí naše rychlé okénko do zahraničních soutěží. Příště přibude ještě rakouský legionář Jakub Kyndl, který také otevírá novou sezonu. Těšte se!