Česká hokejová stopa na Slovensku

14.1.2016

Praha 14. 1. 2016 - Tréner slovesnké reprezenatace se stal Petr Troníček. O víkendu ho čeká Mistrovství Evropy ve Finsku. Jak se k této pozici dostal?
V listopadu jsem byl osloven manažerem slovenské reprezentace zda bych měl zájem trénovat mužský tým a připravit jej na halové mistrovství Evropy divize C ve Finsku, které se koná ve dnech 15.1.-17.1. Dali jsme si týden na rozmyšlenou. Pro mne nastala doba shánění informací o slovenském hokeji. Přede mnou působili na lavičce Slováků František Jaroš a Marek Machút. S Markem jsem probíral poslední zkušenosti, přeci jen jeho postřehy byly nejčerstvější. Dodaná videa a Markovy postřehy měly stejné závěry, slovenští hokejisté mají ponteciál. Po vypracování zevrubného návrhu spolupráce jsme dohodu stvrdili “prolitou kapkou hokejové krve”.

Moje trenérská historie:

Před Slováky jsem měl to štěstí působit u české reprezentace po boku Michala Tomse, během velice úspěšné éry mužského A-týmu v letech 2009 – 2012 (venkovní hokej) – postup na 20. místo FIH rankingu v té době jenom podtrhuje výsledky, kterých tým dosáhl. Týmu juniorů jsem se věnoval v letech 2009-2011 ( halová mistrovství – A divize).

Na klubové úrovni jsem začínal trenérskou kariéru u dětí ve Slavii, následoval Vyšehrad, Bohemians a po konci hráčské fáze mojí hokejové kariéry jsem zakotvil v Presidentu, kde trénuji muže a dorost.

Poslední 4 roky se pravidelně účastním seminářů EHF – TOP COACHES PROGRAM pod vedením mentorů z Holandska, Belgie a Španělska. Semináře ukázaly jak se dívat na hokej z jiné perspektivy. Své zkušenosti z těchto seminářů dále předávám  formou worskhopů. Trochu mi u nás chybí program pro zkušené trenéry, kterým nestačí obsah semináře nabízený svazem, i když poslední seminář pořádaný v Rakovníku pod vedením Karolíny Kříženecké, byl první vlaštovkou, že by tomu mohlo být v budoucnosti jinak. Určitě se mezi českými trenéry najdou tací, kteří mají co nabídnout a chtějí se neustále zdokonalovat.

 

Hned další víkend jsem vyrazil na Slovensko. Reprezentace měla možnost startovat v rámci slovenské ligy, přičemž výsledky se jí na konci nulují. Stejný model byl zvolen v minulosti i v ČR. Reprezentace je tvořena především z hráčů týmu Rači a několika hráčů Šenkvic. Oba týmy mají pro nás nepoznané halové možnosti – vždyť který extraligový tým může říci, že má 2x týdně trénink ve velké hale s mantinely, děti Rači mají tréninky dokonce 4 týdně !!! Na druhou stranu možnosti slovenského svazu jsou přeci jen jiné, než možnosti svazu českého. Realizační tým Slováků tvoří manažer, manažerka, kameraman a já, z čehož plyne od 14.1. do 17.1. několik probdělých nocí – nejspíš všechny...

 Rivalita mezi týmy je obrovská a na hřišti to během “ligových” utkání pěkně jiskří. Po třech víkendových blocích přišla na řadu nominace a poslední připravné utkání ze zápasové série proti rakouskému týmu POST SV (trenérem POST SV je coach rakouské halové reprezentace Hans Szmidt). Soupeř je to silný a prověřil defenzivní i ofenzivní činnosti týmu. Pozitvní je, že jsme se dokázali ze dvou předchozích zápasů poučit a být mladému týmu POST SV rovnocenným soupeřem.

Ve Finsku na mistrovství Evropy divize C nás čekají týmy Běloruska, Turecka, Walesu, Finska a Itálie. Před dvěma lety Slováci spadli z divize B, takže by bylo snadné, možná i logické říci “jedeme si pro postup”. To samé budou určitě chtít dokázat i ostatní týmy. Očekávám vyrovnaná utkání s malým brankovým rozdílem, detaily budou rozhodovat ve prospěch vítězů. 

 

Držíme Petrovi palce, aby dovedl svůj tým co nejvýše!

pozemnihokej.cz > Kluby > Kluby a jejich novinky > President > Česká hokejová stopa na Slovensku
Loading...

President

  • 14.1.2016 Česká hokejová stopa na Slovensku
Loading...

President

  • 14.1.2016 Česká hokejová stopa na Slovensku

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...