Český mužský olympijský sen dostal trhliny

4.9.2014

Hradec Králové - Češi si ve svém druhém utkání na Světové lize neporadili s Bělorusy a řádně si tímto výsledkem zavařili. V druhém utkání porazili Slováci Litvu a slaví první výhru v HWL.

Slovensko – Litva 5:1 (2:1)

V souboji dvou týmů, které zatím na turnaji nezískali ani bod, slavili zaslouženě Slováci. V prvním poločase se nenechali otřást rychlým zásahem Litvy a ještě do jeho konce stačili vývoj skore otočit. V druhé polovině byl rozdíl v kvalitě ještě markantnější a naši východní sousedé mohli při troše štěstí slavit dvoucifernou výhru. Díky marné koncovce však nedosáhli na více než pět branek. I přesto však slaví první body ve Světové lize v historii.

ČR – Bělorusko 2:3 (1:2)

Domácí hráči vstoupili do utkání dobře a po pár minutách se z první branky mohl radovat Procházka po přesně zahraném trestném rohu. Bělorusové však dvěma rychlými kontry otočili vývoj utkání a Češi se z toho do poločasu už nevzpamatovali. Řádně zaplněnou tribunu zchladil po vstupu do druhého dějství svým druhým golem Lutsevich a čeští hráči měli co dohánět. Bohužel se z několika slibných průniků do střeleckého kruhu urodilo jen jednou, kdy nádherně zavěsil Capouch. A když na druhé straně Bělorusové neproměnili penaltu, skore zůstalo na výsledku 3:2. Češi tak ve svém plánu mají velkou trhlinu a olympijský sen se začíná pomalu vzdalovat. V dalším utkání narazí v sobotu ve 13 hodin na Ukrajinu a nic jiného než vítězství je ve hře o postup do dalšího kola neudrží.