Češky na PMEZ v Abbeville bohužel jen o záchranu

26.2.2011

Válečná porada před prvním utkánímVálečná porada před prvním utkáním
Válečná porada před prvním utkáním
Branka Švenkové z TR v utkání proti SV ArminenBranka Švenkové z TR v utkání proti SV Arminen
Branka Švenkové z TR v utkání proti SV Arminen
V pádu skórující Martina VenclováV pádu skórující Martina Venclová
V pádu skórující Martina Venclová
Bravurní Šmídová v utkání proti La GantoiseBravurní Šmídová v utkání proti La Gantoise
Bravurní Šmídová v utkání proti La Gantoise
Dana Kavanová - zástupce naší rozhodcovské školy na turnajiDana Kavanová - zástupce naší rozhodcovské školy na turnaji
Dana Kavanová - zástupce naší rozhodcovské školy na turnaji

Český zástupce v ženské halové Evropě, hradecká TJ Slavia, bude hrát v Eurohockey Indoor Club Champions Trophy / PMEZ B divize/ pouze o záchranu.

O tomto výsledku rozhodnula utkání ve skupině, kdy hradecké dívky prohrály nejdříve s největším favoritem celého turnaje SV Arminen Wien 1:4. Po zaspaném prvním poločase, který skončil stavem 0:3 se naše hráčky prezentovaly zlepšeným výkonem v druhém dějství, který korunovalo snížení Švenkové z trestného rohu. Nic víc, než korekci skore však tento gól nepřinesl. Celkový výkon však byl povzbuzením do dalších bojů.

Následně loňský český mistr, posílený před sezonou o Kristýnu Smatanovou, Karolínu Paterson a Ivanu Vošahlíkovou v poli a Alenu Mejzlíkovou v roli poradkyně družstva, porazil belgický ARA La Gantoise 3:2. Na rozdíl od prvního utkání hradecké Slavii vyšel první poločas - vedení 2:0 zajistila Švenková z TR a po krásné akci Venclová. "Martinka", jak je často tato mladá naděje nazývána, se prosadila po ukázkové střele zápěstím z pravé nohy. Nejeden odborník na místě smekl svůj klobouk - to byla opravdu moderní akce s vyspělým zakončením. Když krátce po začátku druhé půle vstřelila třetí českou branku Smitková, zdálo se být rozhodnuto. Belgičanky však zabojovaly a s odvolanou brankařkou, zle nedobře zatápěly českému mistrovi. Powerplay, která trvala dlouhých třináct minut, přinesla snížení na 2:3. Drtivý tlak Belgičanek vrcholil minutu před koncem utkání, kdy po chybě Kolumpkové následoval trestný roh. Skvěle chytající česká reprezentantka Šmídová předvedla proti jednomu z deseti TR, které soupeř zahrával proti Hradci Králové ve druhém poločase, další ze série geniálních zákroků a zajistila tak výhru svému týmu. Zhruba dvacet českých fanoušků v hledišti tak mohlo slavit první evropskou výhru pro hradecký klub v historii.

V důležitém utkání o postup do vrchní části pavouka však v sobotním dopoledni prohrál s anglickým mistrem Leicester HC 2:4, kdy soupeři, který minulý rok sestoupil z elitní divize PMEZ, pekelně zatápěl zejména v prvním poločase, po kterém vedl 2:1. Úspěšně zakončovaly Smitková a Venclová. Dvě slepené branky ve 27.minutě však dostaly naše hráčky do kolen a pokus o závěrečný zvrat přinesl pouze čtvrtý zásah v české síti. Český mistr se nicméně za svůj výkon stydět nemusí. Výmluvný byl pohled na anglické hráčky po konci utkání - radovaly se jako kdyby postoupily do A divize. I to svědčí o pozitivním dojmu, který zde zatím zanechávají dívky z východočeského města, kterému vévodí dva velké kruhové objezdy.

Konečná prohra o dva góly tedy znamená, že ve skupině o záchranu budou mít svěřenkyně trenérky Martiny Polákové k dispozici 5 bodů za výhru proti La Gantoise. Jejich soupeřkami bude dnes od 17 hodin dánské Slagelse. Zítra završí české dívky svou premiérovou pouť v pohárové Evropě proti  St. Petersburgu.

Ruského mistra zde vede nestárnoucí sovětská reprezentantka Natalia Krasnikova /57 let/, bronzová medailistka z olympijských her v Moskvě 1980. Tato velká osobnost pozemního hokeje se věnovala aktivní hráčské karieře až do svých 55 let, kdy nastupovala v jedné z nižších soutěží v Německu /do 52 let hrála za Frankfurt dokonce německou bundesligu!!!/. Na turnaji tak došlo k velmi příjemnému setkání dvou medailistek z OH v Moskvě - společně s Alenou Mejzlíkovou si obě hráčky zavzpomínaly a hodnotily, jak moc se za ty roky posunul pozemní hokej vpřed. "S Natalyí jsme se samozřejmě poznaly a krásně si popovídaly. Přátelské prostředí, vzpomínky a potkávání se na akcích tohoto typu - to je to krásné na našem sportu, proto bych ho za nic na světě nevyměnila", svěřila se nám legenda Mejzlíková. "Pevně věřím, že naše utkání proti Ruskám zvládneme a vybojujeme páté místo", dodala vzápětí bojovým tónem. "Když už se nám nepodařilo postoupit do semifinále, páté místo je pro nás cílem. Vypadá to, že jsme měly těžší skupinu, proto pro mne jako největší favorit na postup do A divize jsou Arminen a Leicester", reagovala s úsměvem její trenérská kolegyně Martina Poláková. Pevně věřím, že se scénář hradeckých trenérek potvrdí a Východočešky přivezou páté místo, čímž by navázaly na umístění jejich pražských kolegů z minulého týdne.

Jakub Mejzlík

Photo: Ivana Vošahlíková

pozemnihokej.cz > Kluby > Kluby a jejich novinky > TJ Slavia Hradec Králové > Češky na PMEZ v Abbeville bohužel jen o záchranu
Loading...

TJ Slavia Hradec Králové

Stránkování

12 3 4 >
 
 
Loading...

TJ Slavia Hradec Králové

Stránkování

12 3 4 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...