Český svaz na kongresu FIH

21.12.2018

Gino Schilders a Petr Keller se v listopadu zúčastnili kongresu FIH v Indii, v Novém Dillí.

Kongres se koná každé dva roky a schází se zde prezidenti hokejových svazů, doprovázeni většinou generálními sekretáři na 2 až 3 dny.
Letos se v Indii sešli zástupci z cca 200 zemí, pro které byl připraven 1,5denní program s mezinárodní hokejovou federací FIH a zbývající půl den je věnovaný zvlášť každému kontinentu, naši zástupci se tak setkali s členy Evropské hokejové federace a ostatními evropskými zeměmi.

Kongres je rozdělen do tří částí:
1. Oficiální část: zde je představena strategie na následující roky a její financování, probíhá diskuze a vše je objasněno všem členům.
2. Volby: část, ve které jsou voleni noví členové na různé pozice, včetně pozic v hlavním FIH Boardu. Nové členy a jejich pozice najdete zde.
3. Rozvojová část: největší důraz je kladen právě na tuto část, ve které se diskutuje o následujících plánech a přáních, které pomohou pozemnímu hokeji k rozvoji. Letos byly mezi hlavními tématy například nadcházející turnaje a ligy, včetně zveřejnění upravených kalendářů. Dále také hockey.tv, která by měla hokeji zaručit více pozornosti. Mezi hlavní cíle patří právě rozvoj pozemního hokeje v kontextu s televizí. Dále se řešilo, jak by FIH mohla účelněji pomoci organizátorům turnajů a také s rozvojem trenérů ve všech zemích. 

Gino Schilders, který se kongresu zúčastnil, nám sdělil své postřehy a důležité body pro český hokej: „Tato konference mě přesvědčila především o tom, že musíme o hokeji přemýšlet v širším měřítku, než jen v rámci klubů. Samozřejmě jsou kluby a život v klubovém prostředí důležité, především v Evropě. Ale stejně tak jsem se poučil, že ve světě to není tolik o tom, kde se hokej hraje (myšleno na jakém hřišti), ale je důležité především to, aby byl dostupný VŠEM dětem. Dobrým příkladem jsou kroužky, které u nás z části fungují, ale především koncepty typu street hokej na jakémkoliv povrchu, který je zrovna dostupný. Hráči se sejdou a zahrají si proti sobě jen tak pro zábavu, a tím se hokej dostane do povědomí více lidí.“

Pozemní hokej ve světě roste a vzkvétá především díky nespočtu dobrovolníků, kteří pomáhají nejen s organizací turnajů, ale také s chodem jednotlivých svazů/týmů.. Gino Schilders se rozpovídal o tom, jak úžasné je vidět tolik lidí, kteří ve svém volném čase vytváří ideální podmínky pro lidi, kteří hrají hokej. Některé země mají samozřejmě placené pozice, ale většina oficiálů jsou jen nadšenci, kteří milují hokej a chtějí ho rozvíjet.


Pozemní hokej se občas setkává s problémy spojenými s propagací v televizi a online, ale vše je na dobré cestě!


Veronika Decsyová 

pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Český svaz na kongresu FIH

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...