Champions Challenge: ČR - Čína 1:1. Týmový výkon přinesl své ovoce.

5.7.2011

Lille - Jaká to změna. Místo pár individualit dnes české mužstvo nastoupilo na hřiště jako Tým. Komunikace, bojovnost a skvělý výkon Tomáše Hanuse v české svatyni přinesl jak strhující výkon, tak i ovoce v podobě výborného výsledku s účastníkem minulé olympiády.

Úterní dopoledne. Češi nastupují proti Číně o naději získat první místo ve skupině. Trenéři českého národního týmu provedli několik změn po nepovedeném utkání s Rakouskem. V brance dostal šanci T.Hanus a na tribuně zůstal zraněný mladík Vohnický.

Naši hráči uzpůsobili soupeři i taktiku. Tentokrát nenapadají vysoko, ale jsou skryti hluboko na své polovině. Rychlonozí Číňané zahrozili jako první. Hanus však byl připraven a dobře vybíhá. Z následné akce však v páté minutě vybojuje náš soupeř trestný roh. Jako severní vítr vybíhá dnes s kapitánskou páskou hrající Vudmaska a střelu blokuje. Ten samý Vudmaska, který si zapomněl na hotelu ráno dres a management týmu mu ho dopravil až dvě minuty před startem dnešního klání. Číňané hrozí i nadále, střelu Xiua chytá pozorný Hanus. Naši hráči v následujících minutách přebírají aktivitu a nepouští asiaty do závažnějších akcí. Sami pak hrozí na polovině soupeře, zatím bez výsledného efektu. Česká defenzíva v těchto momentech pracuje jako dobře namazaný stroj. Jen některá okénka využívají Číňané k zahrození. V 17.minutě si tvoří závar, nejdříve střílí You a poté je nařízen trestný roh. Ten opět tlumí Vudmaska a následně lapí Hanus. Z následného brejku provokuje defenzívu asiatů Seeman. Stejně jako brilantní Vacek, který se snaží před hostujícím brankařem zkrotit poskakující míč, však bez gólového efektu. Češi zlobí. Kyndl střílí z úhlu, z následného závaru jen hrozí brejk Číny. Hanus je však na místě. Devět minut před koncem poločasu si asiaté šikovně vybojovali další trestný roh, který po nádherné teči také proměnili - 0:1. Češi však pokračují v mírném tlaku. Jahoda háčkuje, ale nenachází před brankou volné spoluhráče. Naši borci vyráží ze zabezpečené obrany do zajímavých brejků. Do poločasu se však již skóre nemění a proto jdou naši borci za nepříznivého stavu do kabin.

Druhé dějství se odvíjí v podobném duchu jako to první. Číňané jsou opět v okolí našeho kruhu nebezpečnější a v páté minutě si vybojují další trestný roh. Skvělý Hanus však létajícím robinsonádou vyráží dobře mířenou střelu. Hanus je na místě i o tři minuty později, kdy maří střelu z úhlu. Hanusovy chvilky pokračují. Nejdříve zákrok nohou a hned vzápětí skvělý reflexivní zásah rukavicí. Číňané nejsou výrazně lepší, ale v naší čtvrtině jsou velmi nebezpeční. Naši hráči bojují a hrají velmi obětavě. Kotrč teď v rozmezí jedné minuty dvakrát skluzem na hranici sebeobětování bere míček soupeři. Další výpad Číňanů do našeho kruhu hasí brilantní Hanus. V průběhu deseti minut je to již šestá střela na jeho branku. Na druhé straně hrozíme brejkem Vacka, ten byl zastaven faulem, následnou výhodu však Češi nedokážou proměnit v ohrožení branky soupeře. 20 minut před koncem utkání si asiaté dokázali vybojovat další trestný roh, naštěstí bez branky. Následnou šanci maří opět Hanus. Stejně jako další trestný roh. Je to zatím jeho zápas. Naši podnikají o minutu později další z brejků, který ukončuje čínský faul na Babického a naši mají k dispozici první trestný roh v utkání. Procházka krásnou střelou trefuje, ale je zasažen vybíhajícím hráček tak nešťastně, že se dvě minuty nemůže zvednout ze hřiště - 1:1. Je odnášen ze hřiště a snad bude v pořádku. Dovolím si tvrdit, že kdyby Číňan trefil kohokoli jiného než naši horu svalů, tak by se již nezvedl. Rozhodčí ocenili zákrok žlutou kartou, naši tak mají k dispozici přesilovku. Tlačíme Číňany na jejich polovinu a jsme v těchto momentech lepším týmem. Procházka se po několika minutách vrací na hřiště, to zaplněné tribuny kvitují potleskem. Deset minut před koncem utkání  jsme stále v tlaku. Zatím bez nebezpečnějších akcí. Sedm minut před koncem je za běžný zákrok vyloučen Piterák a Číňané mají navíc výhodu trestného rohu. Skvělá souhra bratří Hanusů. Tomáš nejprve likviduje střelu a Martin poté na čáre reflexivním zákrokem holí odvrátil nebezpečí. Dvě minuty před koncem byl vyloučen ještě za protesty Procházka a naši tak dohrávají v devíti. Velký tlak Číňanů a opět skvělý Hanus. Hrozíme na druhé straně. Bernátek deset sekund před koncem vybojoval trestný roh. Za to, jak dnes dřel, si to zasloužil. Specialista Procházka je však na trestné lavici. První se nepovedlo přihrát, máme však možnost reparátu. Střela Nicklase však končí jen na hostujícím brankaři. Strhující závěr utkání a potlesk tribun, který odměňuje naše hráče.

Zajímavé zjištění nám nabízí poslední hvizd rozhodčích. Číňané radostně poskakují a radují se z vydřené remízy s českým týmem. V dnešním utkání jsme viděli těžko uvěřitelný obrat ve hře našeho týmu. Na zeleném pažitu totiž nehrála skupinka individualistů, ale jeden TÝM. Tým, který bojoval a nechal na hřišti všechno. Pověstná třešinka na dortu v podobě gólu z dohrávaného rohu sice nepřišla, ale jako první tým na turnaji jsme dokázali s plné síle nastoupivší Čínou sehrát vyrovnané utkání a sebrat jim dva body. Týmový výkon je velkým příslibem do dalších bojů jak na tomto turnaji, tak i na nadcházejícím ME.