Champions Challenge: ČR - Čína 4:3. Češi slaví skvělé páté místo!!

11.7.2011

Lille - Lekce z produktivity aneb jak český brankař v útoku pomohl k vítězství. Přesně tak by se dal parafrázovat souboj o páté místo na Champions Challenge, kdy se Češi utkali s Čínou.

Naši borci nastupovali do utkání značně oslabeni. Lehovec byl suspendován za dvě žluté karty, Vacek s Procházkou byli značně zdravotně indisponovaní a Kotrč s Vohnickým k zápasu vůbec nenastoupili. Nebylo se tak čemu divit, když sázkové kanceláře vypsaly kurzy tak, že náš soupeř byl vysokým favoritem.

Utkání začalo dle sázkařských předpokladů. Už po dvaceti sekundách Číňané zakombinovali a Češi opět prokázali to, co je na turnaji nejvíc bolí - začátky. Sao zasunul míč za bezmocného Neussera bylo to 0:1. Naši hráči však rázně odpověděli hned za tři minuty - Seemann vybojoval roh a Kyndl nechytatelnou bombou vyrovnal - 1:1. Stejnou standardní situaci si ve 14.minutě vybojoval i náš soupeř a také on byl úspěšný - 1:2. O pět minut později jsme měli možnost vidět na hřišti unikát - český brankař Tomáš Hanus nastoupil kvůli všem zraněním a distancům v útoku, aby vypomohl svým kolegům. A nevedl si vůbec špatně. Jeho první kontakt s míčem připravil stoprocentní šanci Seemanovi, ten však mířil jen do dobře připraveného čínského brankaře. Devět minut před koncem prvního dějství se vyznamenal druhý český brankař Neusser, když lapil nebezpečně vystřelený roh Číny. Minutu před koncem půle však už byl na TR krátký a naši byli v tu chvíli dole o dvě branky - 1:3. Češi však nehodili flintu do žita a povedlo se jim vstřelit důležitý kontaktní gól. Hanusovu tečovanou přihrávku usměrnil deset sekund před koncem půle za záda brankaře hostí Bernátek - 2:3. Sám nám k tomu po utkání řekl následující: "Regulérně jsem uhýbal před míčem, který mi mířil na přirození. To, že se míček odrazil od mé hokejky za brankovou čáru, beru jako odměnu za celý turnaj, kdy jsem dřel až na krev." Tak tedy skončil první poločas.

To, co se dělo na hřišti v druhém dějství lze nazvat s přehledem jako "prešovský beton made in ČR". A nebylo se také čemu divit. Procházka na hřišti jen postával, každý pohyb pro něj byl bolestivým. Vacek se svým zraněním také pral statečně, ale na víc než 50% jeho obvyklého výkonu to nestačilo. Scénář tedy vypadal tak, že naši běhali bez balonku a Číňané kontrolovali hru. Vytvořili si i několik rohů a šancí, ale vždy buď vyběhla rychlá klapka Piterák nebo zasáhl Neusser. A tak zákonitě udeřilo na druhé straně. Šikanzen Vudmaska nabral rychlost i míček na své polovině, z asiatů si udělal tréninkové kužely a hrubým faulem ho zastavil až Yao. Následoval trestný roh a k němu se s vypětím všech sil dobelhal Procházka. To, co následovalo, byla óda na radost. Granát v podání českého snipera vymetl pavučinu v horním rohu čínského brankaře a bylo vyrovnáno - 3:3. Češi, vědomi si toho, že by to v prodloužení nemuselo být kvůli ubývajícím silám jednoduché, vrhnuli zbytek energie do útoku - to bylo velmi sympatické. Z jejich aktivity následoval další trestný roh a opět Kurt Prohaska /Tomáš Procházka - pozn. red./.  Ostrou střelu mannheimského ostřelovače nezastavil ani brankař Číny, ani čínská hůl pakistánské výroby jednoho z obránců země s rudou vlajkou - 4:3. Česká erupce radosti eskalovala. Procházka už byl do konce utkání schopen pouze zvednou ruce po finálním hvizdu. Stejně jako ostatní Češi spadl na zem vysílením. Jak rychle popadali, tak se zvedli a oslavně zatančili taneček na oslavu vítězství a získání pátého místa v nebývale silné světové konkurenci.

V následujícím souboji předvedli Rusové skvělou koncovku a díky třem brankám v posledních sedmi minutách porazili Skotsko 3:1. Ve finále pak v turnaji suverénní Irové porazili domácí Francouze o dvě branky a naprosto zaslouženě slaví vítězství v Champions Challenge.

-jam-

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace muži > Archiv akcí > Champions Challenge: ČR - Čína 4:3. Češi slaví skvělé páté místo!!
Loading...

Archiv akcí

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Archiv akcí

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...