Champions Challenge: ČR - Rak 3:4. Nemastný neslaný výkon vítězství nepřinesl

3.7.2011

Champions Challenge: ČR - Rak 3:4. Nemastný neslaný výkon vítězství nepřinesl

Lille - Zajímavé utkání zejména v posledních minutách přineslo první porážku českého týmu. Našim tak nezbývá nic jiného než v úterý zvítězit nad Čínou a věřit stále v první místo ve skupině.

Nedělní dopoledne. Místo v kostele však Češi tráví svůj čas na hřišti. Jejich dnešním soupeřem je tým Rakouska. Mužstvo, které je našim velmi dobře známé.  Na tribuně dnes zůstali Jakub Kyndl a druhý golman Tomáš Hanus.

Naši začali opět chladně. Druhá minuta a laciný trestný roh. Na něj mají Rakušané specialistu z bundesligy Korpera. Vudmaska však hned vyběhl jako šikanzen a projektil zpomalil. Pro Neussera pak už nebyl problém střelu vytěsnit mezi tyče. Rakušané však pokračují v tlaku. Neusser  o dvě minuty později zahrál na nervy několika českým fanouškům, když si zadribloval s míčkem… Situace však dopadla dobře. Naši se nepoučili a český brankař musel hasit další střelu hostí. Jako blesk z čistého nebe tak v deváté minutě zapůsobila návštěva našich v kruhu Rakušanů a střela Vacka. Létající David opět ukázal svou flying otočku a z šesti metrů prostřelil vše co mu stálo v cestě - 1:0. Hráči ze země s orlicí ve znaku však hned z protiútoku zahrozili. Neusser tentokrát zasahoval helmou. V patnácté minutě si vypracovali další příležitost - trestný roh. Tentokrát byl Micheal Korper úsěšný, když se prosadil střelou nad Neusserovu rukavici - 1:1. Rakušané i po vstřelené brance byli nebezpečnější. Češi hrozili z brejků. V jednom z nich zahrozil Seeman, trefil však vyběhnuvšího Mantlera. Naši hráči hráli poměrně dost do těla, na což byli několikrát upozorňováni. Jako první to odnesl zelenou kartou Vohnický. V dalším průběhu se hra odehrávala spíše ve středu pole a neviděli jsme mnoho zajímavých akcí. Až šest minut před koncem poločasu zahrozil Bernátek. Proháčkoval se po levé straně do střeleckého kruhu, ale nedokázal míč již dostat na volné spoluhráče.  Do konce poločasu převzali Češi otěže zápasu, nic se však z jejich mírného tlaku neurodilo.

V druhém poločase se Češi opět nepoučili. Uběhlo pouhých 40 sekund a Rakušané vybojovali roh. Neusser tentokrát zastavil střelu rukavicí. Z následné akce však hosté vybojovali další roh. Korper tentokrát trefil tyč. Za protesty byl vyloučen na dvě minuty Vudmaska. Ihned po jeho návratu putoval na trestnou lavici za sekání Babický. Prvních deset minut se tak neslo ve znamení jemné převahy našich sousedů, kteří využívali početní výhody. Babický se ze svého posezení na trestné lavici nepoučil a v desáté minutě obdržel žlutou kartu. Bylo tedy jasné, že Češi budou hrát v oslabení dalších pět minut. A Rakušané toho dokázali náležitě využít. Po chybě obrany se dostali do smrtícího brejku, který proměnil Alex Bele - 1:2. Naši hráči i přes hru v oslabení se snažili útočit. Odměněni byli trestným rohem, který se povedle zařídit Bernátkovi. Bohužel však přihrávka byla zastavena v rozporu s pravidly a z šanci nezbylo nic.  Ve dvacaté minutě dostali stejnou příležitost Rakušané a také s ní pohrdnuli. Rychle vyběhnul opět TGV Vudmaska. Češi zazlobili o dvě minuty později, kdy nebezečně pálil Piterák. Poté se opět nebezečně rozběhl Vudmaska a připravil šanci Babickému. Jeho střela backhandem však byla zblokovaná. Naši hráči převzali iniciativu a v těchto momentech konečně začli předvádět hru, na kterou jsme od nich zvyklí. Deset minut před koncem si vytvořili další závar, kdy jedovatě pálil Jaroš,opět však bez gólového efektu. Nedisciplinovaně se však opět projevil Lehovec, kdy ve snaze zastavit hru byl opět vyloučen - na pět minut. Naše borce to však nezastavilo. Procházka našel dálnici ve středu hřiště, přeběhl padesát metrů a našel Babického. Ten svou geniální přihrávkou našel volného "Létajícího Vacka", který neměl problém míč usměrnit za záda bezmocného Mantlera - 2:2. Rakušané však o minutu později - v 63.minutě - podnikli nebezpečný výpad a využili přesilu jednoho muže. Z blízkosti se prosadil Jelinek - 2:3. Strhující podívaná pokračovala. Ve stejné minutě si Češi vybojovali trestný roh. Procházku však vychytal Mantler. Naši však nadále přetlačují soupeře a bojují. Procházka nachází Jaroše a ten střílí jen do boční sitky. Rakušané jen bezmocně vyhazují puše z jejich pásma. Při jejich ojedinělém brejku však čtyři minuty před koncem nachází Korper zcela osamoceného Granditse a o výsledku je zřejmě jasno - 2:4. Závěr utkání již přinesl jen trestný roh a korekci skore ze strany Procházky, který dopravil zblokovanou střelu za záda Mantlera - 3:4.

Shrnutí tohoto utkání se píše lehce. Za dnešní prohrou stála nedisciplinovanost českých hráčů a jejich nevýrazný výkon v průběhu 50 minut. Posledních dvacet minut je jistě přislíbem a odrazovým můstkem do dalších bojů.

-jam-

 
ČR - Rakousko  3:4 /1:1/

9.,61. Vacek, 70. Procházka - 15.Korper, 47.Bele,63.Jelinek, 67.Grandits

Trestné rohy: 3:5 /využití 1:1/
Střely na branku: 5:10
Zelené karty: 3:0
Žluté karty: 2:0

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace muži > Archiv akcí > Champions Challenge: ČR - Rak 3:4. Nemastný neslaný výkon vítězství nepřinesl
Loading...

Archiv akcí

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Archiv akcí

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...