Champions Challenge: ČR - Rusko 1:9. Bolestivý den pro české sebevědomí.

7.7.2011

Lille - Po dramatickém čtvrtfinále, kdy domácí Francouzi postoupili až na trestné nájezdy nastupují čeští hráči ve svém zápase, který rozhoduje o úspěchu či neúspěchu v turnaji, proti nevyzpytatelným Rusům.

Už jen to, že jsme před zápasem považováni sázkovými kancelářemi za mírného favorita je potěšující. Uvidíme, jak se naši budou prezentovat výkonem.

Naši hráči nastoupili opět s Hanusem v brance. Na tribuně opět zůstal zraněný Vohnický. Češi bohužel nezačali dobře a už z prvního útoku se z brejku prosadil střelou k tyči Alexander Platonov - 0:1. Naši na hřišti působí jak opaření a tak se z dalšího útoku bleskurychle prosazuje také Zhirkov - 0:2. Takhle si začátek utkání Češi určitě nepředstavovali. Místo zajištěné obrany naši hrají vysoko a často propadají. Z toho hrozí brejky a rychlí Rusové. V desáté minutě zahrozil Golubev, tentokrát se vyznamenal Tomáš Hanus. O minutu později zahrozili poprvé naši. Procházka našel svou táhlou přihrávkou Bernátka, ten však tečí o milimetry minul ruskou svatyni. Naši jsmou v těchto momentech lepším týmem. Po Babického střele pálí do ležícího Rusa Piterák. Budeme mít výhodu prvního rohu. A stadionem už zní "Čo ti jebe"... Procházka trefil víko ruské branky - 1:2. Rusové opět hrozí brejkem, na místě je ale skvěle vyběhnuvší Hanus. Ve dvacáté minutě musel opět zasahovat náš brankař, skvělým reflexivním zákrokem se postavil Platonovovi. O tři minuty později naši čelí prvnímu trestnému rohu soupeře. "Paštika" Azarov přenechal střelu Zhirkovovi, ten však minul český brankový obdélník. Naši na druhé straně zlobí a mají další roh. Procházku však tentokrát vychytal ruský sněhulák. Naši jsou tak stále o branku dole, herně jsme však lepší. Rusové však každou návštěvou v našem kruhu hrozí, tentokrát vybojovali trestný roh oni. Šest minut před koncem poločasu se však skore nemění. Proti je český mág Hanus, když zakročil svou magickou hůlkou. Za tento zákrok by se nemusel stydět ani jeho kolega Harry Potter. Češi jsou v těchto chvílích daleko lepší, do velkého tlaku se však nedostávají. Poločas tak končí výsledkem 1:2. Naši mohou litovat promarněného začátku utkání.

Druhý poločas začal spíše tlakem Rusů, který pramenil z naší nedůslednosti a laciných chyb. Naši nepoučeni z vývoje první půle inkasovali opět v začátku - 40.minuta a podruhé se do prázdné branky prosadil Platonov - 1:3. Brejk o minutu později a Komarovova klička Hanusovi a střela do prázdné branky znamenala naprosto stejný scénář jako v prvním dějství - 1:4. A bylo ještě hůř. Průnik po pravé straně a přesná střela Zakharova - 1:5. Čeští hráči doplácí na svou nedůslednost. Rusové trestají z brejků. Přesně tohoto se čeští trenéři chtěli vyvarovat. Češi po třech inkasovaných brankách opět začínají hrát. Jsou lepší, hrozí i v kruhu soupeře, bohužel bez efektu. Největším rozdílem je to, že čeští hráči nedokáží ze svých návštěv v kruhu soupeře vytěžit alespon trestný roh. Zato Rusové se zjevili na druhé straně hřiště a je z toho penalta - Lavrov zvyšuje na 1:6. Do konce utkání jsme měli možnost sledovat stejný scénář - produktivní Rusové, neúspěšní Češi. Skóre se měnilo ještě několikrát - bohužel jen ve prospěch hostů. Úspěšní byli Komarov,Golubev a Jankun. Konečný výsledek 1:9 je však až příliš krutým výsledkem. Češi se tak rozloučili se semifinálovým snem a v sobotu budou hrát skupinu o 5. - 8.místo.