Champions Challenge: Klaus smáznul Obamu!!! ČR-USA 3:2

2.7.2011

Lille - Češi vstoupili do turnaje vítězně. I přes nepříznivý vývoj utkání dokázali svěřenci trenérů Tomse a Troníčka z malé země v srdci Evropy zastínit všemohoucí Američany. O branky se sice postarali borci z Mannheimu, vítězství je však zásluhou celého bojujícího týmu.

Lille, slunečno. Teplota okolo 25 stupňů Celsia. Nervozita by se dala krájet. Asi v této atmosféře vstupovali naši reprezentanti do Champions Challenge II. Turnaje, který je obdobou Světového poháru. Turnaje, kde potřebují Češi získat body do koeficientu FIH, který je důležitý pro nasazování do olympijské kvalifikace. Turnaje, který je poslední přípravou před vrcholem sezony - ME v ukrajinské Vynitsi.

Obě mužstva nastoupila v úplných sestavách. Začátek utkání se nesl ve znamení rychlé hry. Už ve třetí minutě zahrozili borci ze země hvězd a pruhů z trestného rohu. Bravurní Neusser však byl proti brzké změně skore. Američané byli v počátku nebezpečnější a odměnou jim byla sporná branka. Vysokou holí zpracovaný míč a následná střela Holta znamena v 8.minutě vedení Američanů - 0:1. Čechy to však nepoložilo. Převzali iniciativu a už o tři minuty později se po vybojovaném TR mohl prosadit rohařský mág Procházka. Nechytatelnou dělovicí dokázal prostřelit vše co mu stálo v cestě a spolu s pokřikem "Dej si tam síťku" zamířil přesně mezi nohy Sheridana - 1:1. V následujících momentech jsme měli možnost vidět rychlý hokej, kdy nebezpečnější byli Češi. Šance Bernátka a dnes agilního Piteráka však nenašly cíl a tak se opět měnilo skore na druhé straně. V 21.minutě střílel z trestného rohu přesně k tyči Harris - 1:2. Naši borci reagovali opět zvýšenou aktivitou, nicméně bez gólového efektu... Do kabin se tak šlo za nepříznivého stavu pro český tým.

Druhé dějství začalo tak, jak skončilo to první - aktivní českou hrou. Američané hráli na hranici únosných pravidel a ve čtvrté minutě byl za střelu po odpískání vyloučen Martin. A to mohl být rád, že nasupeného Procházku zastavili jeho spoluhráči. To by si pak nepřipsal jen zelenou kartu nýbrž odvážel by si domů i pár tržných ran v obličeji. Už v sedmé minutě druhé půle předvedli naši hráči akci jak z pozemkářské učebnice. Vudmaska nasadil sedmimílové boty, našlápnul k sólu do kruhu soupeře, nalákal na sebe pozornost a předložil nezištnou přihrávku Štěpánu Bernátkovi, před kterým již jen zívala prázdná branka - 2:2. Ale to nebylo vše... O dvě minuty později podniknuli Češi další křížovou výpravu do střeleckého kruhu Strýčka Sama, míč se po skrumáži odrazil k Davidu Vackovi, který si ho ledabyle povytáhl do střelecké pozice. Při pokusu o shot of the day však byl zezadu přistrčen Sundeenem a rozhodčí Azaiz nemohl ukázat jinam než na penaltový puntík. K tomu se ladným krokem východoněmeckého opraváře komínů vydal Štěpán Bernátek. Jeho střela však nebyla precizním projektilem německé výroby, nýbrž čudlou z řady nepovedených. Co však osud nechtěl, po biliárové kombinaci - pravá tyč, levá tyč a překulující se míč za brankovou čáru - se Češi radovali poprvé v utkání z vedení - 3:2. Ubývající síly po náročné cestě a horké počasí měli za následek lehký výpadek českého týmu po vstřelené brance. Američané zle nedobře zatápěli naší defenzívě, nicméně bez gólového efektu. Češi chvílemi pod tlakem odpalovali míče až tak vehementně, jako například Procházka, který ukázkovou puší udělal díru ve střeše místního clubhousu. Po několika neproměněných trestných rozích USA a trmě-vrmě v našem kruhu v závěru utkání však borci ze srdce Evropy mohli vítězně zvednout ruce nad hlavu. Je dobojováno - první tři body v turnaji.

Další utkání:

V dalších utkáních jsme měli možnost sledovat mnoho zajímavých okamžiků. V prvním zápase naší skupiny nestačil náš zítřejší soupeř Rakušané na fyzicky velmi dobře disponovanou Čínu 1:2. Ve skupině A nejprve za přispění českého rozhodčího Jakuba Mejzlíka zvítězili skvěle hrající Irové nad Skotskem 3:2 a následně v dramatickém souboji dvou rozdílných poločasů domácí Francouzi vyhráli nad Ruskem 5:4 /1:3/.

Držte palce českým barvám a sledujte jejich pouť "Světovým pohárem". Za všechny hráče a realizační tým mohu poděkovat za podporu, kterou vyjadřujete pomocí telefonů, mailů a sociálních sítí. Vážíme si toho!!!