Chlapci U18 udrželi divizi B

31.7.2018

Reprezentace chlapců do 18 let má za sebou Mistrovství Evropy II. divize v Cardiffu.

Češi do turnaje vstoupili výhrou 5:2 nad Švýcarskem, a kromě tří bodů získali také sebevědomí do dalších zápasů. V druhém utkání narazili ale naši svěřenci na silné Skoty, kteří na turnaji skončili na konečném druhém místě. V tomto zápase prohrál český výběr 1:3. Poslední zápas skupiny tak rozhodoval o tom, zdali se chlapci poperou o postup do divize A, či o udržení v divizi B.

Náš poslední zápas v základní skupině chlapci hráli proti domácímu Walesu, do kterého vstoupili Češi skvěle a dostali se do vedení. To trvalo bohužel jen pár minut, jelikož Wales po faulu získal možnost penalty, kterou proměnil. Krátce před poločasem vstřelili Češi gól do šatny a o přestávce byli blíž vítězství. Vedení si drželi velkou část druhého poločasu, ale nakonec se o vítězství připravili fauly, které byly trestány kartami. Při hře v oslabení sice gól neinkasovali, ale na konci zápasu postrádali síly, a tak soupeř ve dvou minutách vstřelil dvě branky. Tím se Wales dostal do vedení sedm minut před koncem a Češi obrat již nezvládli. Konečný stav zápasu 2:3.

Tím pádem se posunuli do skupiny C, kde hráli zápasy o udržení. Se Švýcarskem si naši chlapci odnášeli již výhru v základní skupině. Oba další zápasy proti Itálii i Bělorusku chlapci také vyhráli, a tak mohli slavit udržení v divizi a konečné 5. místo. Nutno podotknout, že poslední zápas proti Bělorusku byl velmi napínavý. Skončil 7:5, a tím zaručil našim chlapcům první místo skupiny C.

Kromě týmového úspěchu se slavila také trofej Václava Uhlíře, který vyhrál nejlepšího gólmana turnaje.

Celý průběh turnajele zaznamenán Evropskou hokejovou federací naleznete zde.