ČÍM VÍCE MLÁDEŽNICKÝCH DRUŽSTEV, TÍM SVĚTLEJŠÍ BUDOUCNOST PRO NÁŠ SPORT

16.2.2016

Praha 16. 2. - V současné době je aktivním pozemním hokejistou na území České republiky již skoro na tři tisíce nadšenců. Ambicí ČSPH je dostat se na číslo pět tisíc. Jak se dlouhodobě ukazuje sport se základnou vyšší než pět tisíc je mnohem méně existenčně ohrožen. Za poslední roky počet nových dětí v oddílech roste o 80% více něž v letech minulých, za to patří dík všem klubům, za jejich dobře odvedenou práci.

Již dva roky Český svaz pozemního hokeje rozděluje peníze od ČOV pro mládež mezi oddíly pozemního hokeje. Český Olympijský výbor zasílá na svazy peníze z loterií, které si každý svaz rozděluje mezi své kluby. Český svaz pozemního hokeje zasílá po ukončení sezóny peníze do všech oddílů pozemního hokeje. Na základě počtu družstev od kategorie přípravky až po dorost svaz zasílá příspěvek ve výši 11 000 Kč na trenéry na půl roku. Dalším příspěvkem je částka na cestovné, které vynaloží mladší a starší žactvo v každém oddíle. Každému se spočítá počet najetých kilometrů a poté je klub vyplacen.

Za loňský rok svaz z tohoto zdroje vyplatil oddílům částku 712 000,- na trenéry a 352 242,- na cestovné.
Celkem tedy svaz podpořil kluby částkou 1 064 242,- .  Jak již bylo výše zmíněno tato finanční pomoc je dotována z loterií a putuje k nám od ČOV, garantovaná je však pouze pro rok 2016 a 2017. Do budoucna věříme, že se podpora ČOV bude pokračovat, není ji však možné garantovat.

Je jasné, že hlavní motivací pro trenéry a hráče je láska k našemu sportu a radost z práce s mládeží, ale i malá finanční podpora může pomoci ve zkvalitnění a zefektivnění práce nás všech. Věříme, že tato finanční podpora je využita k dobrému účelu. 

 

Lucie Kolářová, Petr Doležal  

pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > ČÍM VÍCE MLÁDEŽNICKÝCH DRUŽSTEV, TÍM SVĚTLEJŠÍ BUDOUCNOST PRO NÁŠ SPORT
Loading...

Články

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Články

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...