ČR - Chorvatsko 5:1

8.7.2016

Praha 8. 8. 2016
B: 3 HÁJKOVÁ Natálie, 8 DOLÍVKOVÁ Lucie, 10 KOŽÍŠKOVÁ Adéla, 13 NOVÁKOVÁ Natálie (C), 17 BASOVA Katerina

Poslední zápas Česka ve skupině proti papírově slabšímu Chorvatsku sliboval útočný hokej z české strany. Pokud chtěly Češky skupinu vyhrát, musely vyhrát tento zápas rozdílem devíti a více gólů. Chorvatky se ale během turnaje zlepšily a na hřišti to předváděly. Byly Češkám důstojnými soupeřkami a dokonce se ujaly vedení. Češky se prosadily až ve druhé třetině a srovnaly skóre. Teprve ve třetí třetině se česká zkušenost prosadila, ale konečných 5:1 na první místo v základní skupině nestačilo. Češky nastoupí tedy až v sobotu od 10:00 a od 15:30 klíčové zápasy o konečné pořadí. Přijďte je svými hlasivkami podpořit!