ČR - Itálie 2:2

7.7.2016

Praha 7. 7. 2016 - Česko-Itálie byl šlágr dnešního dne v dívčí skupině. Utkali se zatím neporažené celky. Začalo se opatrně z obou stran, nikdo nechtěl udělat chybu. Přesto našly Italky mezeru v české obraně a v 9. minutě se ujaly vedení. Češky usilovaly o vyrovnání, ale to je jim nepodařilo. Místo toho dostaly v polovině druhé části krátce po sobě dvě zelené karty a Italky si s dvojnásobnou přesilovkou poradily. Nedlouho nato dostaly první kartu i Italky. Češky sice nevyužily přesilovku přímo, ale krátce po ní přece dokázaly snížit na rozdíl jediné branky. Ve třetí části se Česko opět nevyvarovalo zelené karty, tentokrát ale oslabení ubránilo. Češky převzaly otěže zápasu a 4 minuty před koncem Italky kapitulovaly podruhé. Poté dostaly ještě žlutou kartu, ale Češky ze závěrečného tlaku už nic nevytěžily, a tak se oba týmy rozešly nakonec smírně 2:2.