ČR - Rakousko 3:3 (1:2)

24.1.2016

Minsk 24. 1. 2016 - Češkám se vstup do zápasu nevydařil podle představ. V první minutě po chybě v české obraně vybojovaly Rakušanky trestný roh, který proměnily a ujaly se vedení 0:1. Naše hráčky byly aktivnější, snažily se dostat do soupeřova kruhu a jedna z akcí skončila chybou rakouské hráčky, po které sudí odpískala trestný roh. Střelu zastavila hráčka na brankové čáře tělem, a tak Češky měly opět možnost střílet penaltu. Tentokrát se ke střele postavila Adéla Bížová a nemýlila se. Skóre bylo srovnáno na 1:1. Rakušanky musely vyhrát, a proto zavelely k útoku. Hrály více do těla, snažily se získat převahu na naši půlce, což se jim dařilo. Na našich hráčkách byla vidět nervozita a brzy svým nedůrazem dovolily rakouské hráčce projít až do našeho kruhu, kde z úhlu skórovala střelou backhandem. A když po par minutách druhého poločasu navýšila Corina Zerbs z rychlého protiútoku o další gól, začalo byt zle. Trenéři se opět rozhodly pro hru bez gólmana, která se tentokrát vyplatila! Soustavným tlakem na soupeře se podařilo vybojovat první trestný roh, který proměnila Bížová. Poslední minutu před koncem se situace opakovala a stejná exekutorka rohu se opět nemýlila. V posledních 20 sekundách se na hřiště opět vrátila gólmanka Vančurová a naopak soupeř se snažil o hru se šesti hráči, ale marně! Češky skvělým obratem v posledních třech minutách otočily zápas, vybojovaly udržení v A divizi a účast na MS. A málem přivodily infarkt celému realizačnímu týmu!

Branky: 13 BÍŽOVÁ Adéla 3x