ČR - Ukrajina 2:3 (0:2)

23.1.2016

Minsk - 23. 1. 2016 Češky nastoupily v mírně pozměněné sestavě. Mezi tyče se postavila Andrea Vančurová a v útoku doplnila Bížovou a Kolářovou Adéla Mejzlíková. A na hřišti byl rázem jiný tým! České hráčky víc útočily, jako první si vybojovaly trestný roh, který bohužel neproměnily. Několikrát skvělými zákroky podržela tým gólmanka Vančurová, ale bohužel po odpíkané penaltě za nohu Reichlové na brankové čáře, kapitulovala. Naše hráčky se ale nevzdávaly. Postupně se v šancích ocitly Bížová a predevším Capouchová. Ale nakonec byl úspěšnější soupeř a před koncem prvního poločasu skóroval z trestného rohu. Ale české reprezentantky nesložily zbraně. Ve druhém poločase přesně umístěnou střelou k tyči snížila Bížová a šanci k vyrovnání dostaly naše hráčky při penaltě. Ale šanci nevyužily. 5 minut před koncem trenéři odvolali gólmanku a šestým hráčem na hřišti se stala Reichlová. Bohužel při rychlém protiútoku rozhodči odpískala sekání Reichlové a hráčky Ukrajiny se nemýlily. Stav zápasu 1:3, ale neznamenal konec. Češky bojovaly a střelou z trestného rohu 30 vteřin před koncem upravily výsledek na 2:3. Bohužel víc času už nebylo. Češky sice prohrály, ale jestli zítra dokážíi stejně bojovat a hrát s týmem Rakouska, mohli bychom všichni slavit vítězství.

Branky: 13 BÍŽOVÁ Adéla