Čtvrtfinále žen, Berlín

10.2.2018

Na čtvrtý hrací den připadlo ženské čtvrtfinále, ve kterém Češky podlehly loňským mistryním světa.

Česká republika x Holandsko 3:8

Výsledek čtvrtfinále rozhodně neodpovídá průběhu zápasu. Češky totiž zahrály skvělý zápas, ve kterém si tvořily plno šancí a skvěle bránily. První velkou šanci si vytvořilo Česko, bohužel ale Barbora Haklová neproměnila. Nerozhodný stav vydržel až do 9. minuty, kdy se prosadilo Holandsko z trestného rohu. To Holandsko nakoplo a tlačilo se víc a víc do střeleckého kruhu. Češky zodpovědně bránily a kombinacemi se dostávaly do soupeřova kruhu. Tam ale bohužel neproměňovaly šance. A když ano, gól rozhodčí neuznaly a opět nás tak poškodily. Za to Holanďankám to střílelo. Do konce poločasu se prosadily ještě třikrát a vedly 0:4. Češky se ale nezalekly a krátce po začátku druhé půlky se prosadila nejdříve Renata Capouchová a poté Barbora Haklová. To nás vrátilo do hry. Dlouho se skóre neměnilo a Češky tlačily. Bohužel další branka padla do naší sítě. Odpověď ale přišla hned po dvou minutách z trestného rohu a hole Kateřiny Laciné. Češky šly do šesti hráčů, jelikož už neměly co ztratit. V početní výhodě ale branku nedaly a naopak Holandsko se do prázdné branky trefilo ještě třikrát.

Skvěle odehraný zápas, který bohužel nedopadl dobře a připravil nás o semifinále. Tím pro ženy turnaj skončil, zápasy o umístění se již nedohrávají.