Den 1: Češky vstoupily do turnaje výhrou!

10.7.2011 Česká reprezentace porazila ve svém úvodním zápase na ME Švýcarsko 2:0

První den a první výhra. České dívky do 18 let mohou být s výsledkem svého prvního zápasu na domácím mistrovství Evropy spokojeny. Švýcarsko porazily 2:0 a ve skupině B jsou zatím se třemi body na děleném prvním místě společně s Walesem, který vyhrál také 2:0 - nad výběrem Litvy.

První polovina patřila bez výjimky českému výběru. Od začátku byl výrazně aktivnější a už v 6. minutě zahrával trestný roh, který po sérii nedovolených zákroků Švýcarek vyústil v penaltu. První velkou šancí českých hráček ale ještě Klára Hanzlová ve vedení neproměnila - Charline Allemannová ve švýcarské brance směr střely vystihla. Už o dvě minuty později se ale znovu opakoval souboj Hanzlová - Allemannová. Tentokrát se šťastnějším koncem pro české barvy. Klára Hanzlová předvedla svou rychlost a krásnou kličkou udělala ze švýcarské obrany jen náhodné kolemjdoucí - 1:0. V těchto chvílích byl výběr legendárního hráče Slavie Petra Nováka dominantní a s lehkostí jarního větříku mohl přidat i další tři góly. Jenže střela Vošáhlíkové, teč Descyové ani tvrdý argentinský úder Hanzlové ve švýcarské sítí neskončily.

Druhý poločas přinesl změnu herního obrazu, což bylo pro české fanoušky nemilé. Švýcarky se tlačily do šancí jako důchodci do autobusu. Varováním měla být střela Hasny El Allaly do bočního bednění. Daleko hůře bylo českému týmu v 58. minutě. Po nepřehledné situaci před českou brankou si Švýcarky vybojovaly penaltu - Selline Grutterová ale branku minula a stav tak zůstal stále 1:0. Od tohoto okamžiku začaly udávat tempo hry opět české dívky. Slibné střelecké pozice si velice šikovně vytvořila Klára Hanzlová, jenže ani ze hry ani z trestného rohu se úderem neprosadila. To se povedlo až dvě minuty před koncem Monice Kubů, která pohotově dorazila střelu právě Kláry Hanzlové z trestného rohu - 2:0. Švýcarky se po druhém obdrženém gólu zhroutily jak čokoláda na sluníčku. Český výběr naopak utkání dohrál v klidném tempu a výhrou nad svým soupeřem si připsal první tři body do tabulky B.

Výsledky skupiny A:                              Výsledky skupiny B:

Rusko vs. Polsko 5-1 (1-1)                      Litva vs. Wales 0-2 (0-0)

Ukrajina vs. Itálie 3-4 (1-2)                      Česká republika vs. Švýcarsko 2-0 (1-0)

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U18 dívky > ME U18 dívky > 2011 > Články > Den 1: Češky vstoupily do turnaje výhrou!