Den 3 - souhrn

26.7.2015

Praha - Dnešní den přinesl tyto výsledky:

Skotsko-Chorvatsko 6-0 (3-0)
Začátek zápasu se vyvíjel velice rychle a to tak, že skotský tým už v druhé minutě skóroval. Ve 21. minutě dal znovu gól tentýž hráč Forsyth. Celá první půle se odehrávala na straně Chorvatů. A když už se dostali k míči, Skotové jim nenechali žádný prostor a brzy je o balónek připravili. Druhá část zápasu se vyvíjela v podobné režii. Chorvati měli jen hrstku šancí, jenž se jim nepovedlo využít. Nakonec inkasovali další čtyři góly a celý zápas tím pádem skončil 6:0. Střelcem zápasu se stal skotský útočník s číslem 7, Alan Forsyth, s neuvěřitelnými čtyřmi góly.

Ukrajina-Polsko 0-3 (0-2)
V prvním odpoledním utkání jsme měli možnost shlédnout vyrovnanou bitvu mezi týmy Ukrajiny a Polska. Byl to však pouze tým Polska, který dokázal, i s trochou štěstí, zužitkovat svoje šance a zvítězil tak 0:3. Ač tento výsledek vypadá jednoznačně, průběh zápasu tomu neodpovídal.

Azerbajdžán-Švýcarsko 2-0 (1-0)
Švýcaři začali aktivně, v prvních minutách byli více v držení míčku a udávali tempo hry. O to větším překvapením byl nádherný azerbajdžánský gól z brejku úderem do levého horního rohu. Tento gól Švýcary zchladil a hra se postupně vyrovnala. Švýcaři se snažili hrát kombinačně, Azerbajdžán spoléhal na rychlost, sílu a vedení míčku vzduchem. Ve tomto duchu probíhala hra i ve druhém poločase. Bohužel pro Švýcarsko se 8 minut před koncem prosadil znovu Azerbajdžán z brejku tří na jednoho. Po druhém gólu ukázal i Azerbajdžán, že umí hrát kombinačně,
a snažil se bezpečně a co nejdéle držet míček na svých hokejkách. Když se Švýcarům ani z dohrávaného trestného rohu nepodařilo vsítit gól, odcházeli ze zápasu s výhrou 2-0.

Česko-Rakousko 0-2 (0-0)
Zpočátku se hra odehrávala převážně na prostředních dvou čtvrtinách, Rakousko mělo mírnou převahu, ale dobře pracující českou obranu nepřekonalo. Češi hrozili spíše z brejků. Oba týmy se ale nedopustili vážnější chyby a když Rakušané neproměnili ani sérii dohrávaných rohů, skončil poločas bez branek. Po pauze byli aktivnější Češi, vytvořili si několik šancí a poté 4 po sobě jdoucí rohy. Ty ale zůstaly neproměněny, a tak udeřilo Rakousko dvěma slepenými góly. Češi ale nesložili zbraně a vysunutou hrou začali Rakušany napadat. Rakušané se z tlaku těžko dostávali, ale Češi několik slibných šancí neproměnili. 5 minut před koncem poslal rozhodčí Rakousko do 10 po faulu na Capoucha. O další minutu později byl vyloučen za sekání Körper a Češi hráli proti devíti. I tak se jim ale nepodařilo vstřelit kontaktní gól a prohráli se svým jižním sousedem 0:2.

Zítra nás čeká zápas našich žen proti silnému Irsku od 17:45, tak je přijďte podpořit! Na viděnou zítra!