Den 6 - souhrn

26.7.2015

Praha - Šestý den Mistrovství Evropy žen určil, které dva ženské týmy si zahrají za 2 roky v Holandsku nejvyšší evropkou divizi a také napověděl, kdo se v B-divizi udrží. Zde je stručné shrnutí všech 4 zápasů dne:

UKR-AUT 2-1 (1-0)
V první půli to byl především tým Ukrajiny, jenž převzal otěže utkání a udával tempo. Rakušanky se převážnou většinu poločasu bránily na vlastní polovině, i přesto se Ukrajinky dokázaly prosadit pouze jednou krásně sehraným signálem z trestného rohu. Ve druhé půli se hra vyrovnala, Rakušanky se více držely na balonku. Nakonec byla jejich snaha odměněna vyrovnávací brankou po krásné teči. Po vyrovnání se rozhořel tuhý boj, který nakonec vyšel lépe pro Ukrajinky, které dokázaly otočit skóre na svoji stranu po akci na pravé straně a následné důrazné dorážce. Zajistily si tím setrvání v divizi B.

FRA-WAL 0-0 (0-0)
Zápas nezačal v oslnivém tempu, oba týmy bojovaly o každou píď hřiště. Francie zahrávala v první čtvrtině jeden trestný roh, který nedokázala proměnit. Postupem času se dostával tým Walesu více do hry a začal diktovat tempo hry. Několikrát se dokonce dostal do těsné blízkosti branky, ale nedokázal své šance využít. Druhá půle pokračovala v nastoleném scénáři a tak se oba týmy rozešli smírně 0:0.

IRL-BLR 4-0 (3-0)
Jasnými favoritkami tohoto utkání byly silné Irky, proti kterým nastoupily běhavé Bělorusky. Díky okamžitému tlaku ze strany Irska se tentokrát jejich soupeřky prosazovaly jen velmi těžko. První gól padl v 8. minutě po kombinačně krásně zahraném trestném rohu do branky Bělorusek. Irky zvýšily svoje vedení po krásné individuální akci středem hřiště a následném zakončení backhandem. Další zvýšení skóre na sebe nenechalo dlouho čekat, 7 minut před koncem první půle se Irky prosadily z rohu po pěkné kombinaci. Bělorusky měly pár minut před koncem první půle sérii trestných rohů, avšak nedokázaly žádný z nich proměnit. Ve druhé půli se hra hodně vyrovnala, Bělorusky měly hodně šancí, ale bohužel pro ně Irky navýšily na konečných 4:0 velmi nešťastným vlastním gólem nohou běloruské obránkyně.

AZE-CZE 1-2 (0-0)
V dnešním druhém semifinále jsme měli možnost vidět týmy Ázerbajdžánu a Česka. České dívky byly poháněny početným obecenstvem. Oba týmy zahájily ve výborném tempu a v první čtvrtině to byly hlavně Češky, které ohrožovaly branku soupeřek hlavně z trestných rohů. Ázerbajdžán byl naopak velmi nebezpečný z rychlých protibrejků. Ve druhé polovině se hra přiostřila hlavně na straně Ázerbajdžánu. Ve 45. minutě si dvě hráčky tohoto týmu vysloužily zelenou a poté i žlutou kartu a poslaly svůj tým do oslabení. Češky dokázaly potěšit arénu krásným gólem z levé strany a následnou dorážkou. Po dvou minutách bohužel protihráčky dokázaly vyrovnat důrazným dohráním trestného rohu. Češky zbraně nesložily a dokázaly strhnout vedení na svou stranu 10 minut před koncem. Mohly tak slavit zasloužené vítězství a postup do nejvyšší divize.