Den 7 - souhrn

26.7.2015

Praha - Sedmý den byl ve znamení jak semifinálových klání mužů, tak i dvou zápasů ve skupině o udržení. Zde jsou podrobnosti ke každému z nich:

Chorvatsko-Švýcarsko 1-7 (1-2)
Oba týmy vstupovaly do dnešního prvního utkání s vědomím, že musí uspět. Tempo hry bylo oboustranně na vysoké úrovni, jediným rozdílem bylo, že tým Chorvatska spoléhal hlavně na individuální hru. V první čtvrtině oba týmy dokázaly vstřelit po jedné brance. Ve 31. minutě to byli Švýcaři, kdo dokázali skórovat z dobré útočné kombinace, a strhli tak vedení na svou stranu. Ve druhé polovině oba týmy znervózněly, tempo hry tudíž pokleslo a zbytečně se diskutovalo s rozhodčím. 22 minut před koncem Švýcaři navýšili na 1:3. Hra byla celkem vyrovnaná, ale byli to již jen Švýcaři, kteří dokázali navýšit skóre na začátku 4. čtvrtiny. O pár minut později přidali další krásnou branku. Na 1:6 zvyšovali po úspěšném zakončení trestného rohu. Před koncem ještě dodali poslední branku na 1:7. Konečné skóre je však až příliš kruté pro Chorvaty, kteří byli v koncovce neefektivní.

Ukrajina-Ázerbájdžán 2-5 (0-1)
Týmy Ázerbájdžánu a Ukrajiny vstoupily do utkání velmi nervózně, vědomy si důležitosti výsledku. Hra se přelévala na obě půlky. Byl to tým Ázerbájdžánu, který měl více štěstí na svých hokejkách a vstřelil gól v první čtvrtině. Ukrajinci měli také dobré šance, ale bohužel pro ně zůstaly nevyužity. Hra byla vyrovnaná, ale pouze tým Ázerbájdžánu dokázal proměnit svoje šance. Další gól přidali Ázerbájdžánci ze střely z vrchu kruhu, ale bohužel při tom krvavě zranili bránícího protihráče. Krátce na to Ázerbájdžánci přidali třetí gól krásnou střelou do pravého horního rohu branky. V druhé půli měli hráči Ukrajiny konečně příležitost skórovat díky nařízené penaltě a také se jim to povedlo jistou střelou do levé strany branky. Bohužel pro Ukrajince jejich soupeři velmi rychle odpověděli brankou z tlaku v kruhu. Ukrajinci nakonec pouze snížili na 2:5 z jejich pohledu krásnou akcí po pravé straně.

Rakousko-Skotsko 1-1 (0-0), 3-1 na nájezdy
První dnešní semifinále začalo ve velkém tempu, jak se ostatně od týmů Skotska a Rakouska očekávalo. Oba týmy začaly velmi aktivně. V deváté minutě se tým Skotska propracoval k prvnímu trestnému rohu, bohužel pro ně neúspěšně. Na konci první čtvrtiny to byl naopak tým Rakouska, který zahrával trestný roh, opět však diváci nebyli svědky vstřelené branky. Do konce první půle se hrála vyrovnaná hra hlavně uprostřed hřiště. Ve 32. minutě se již všichni domnívali, že viděli branku v rakouské síti, ale bohužel pro Skoty nebyla uznána pro nebezpečnou hru vysokou holí. Na začátku druhé půle už se hráči dokázali prosadit, nejprve na straně týmu Rakouska, který dokázal vstřelit branku po kombinaci pod břevno. Skotsko po obdržené brance přidalo na tempu, mělo šance, ale svou zbrklostí je nevyužilo. V 17. minutě druhé půle dokázalo Skotsko odpovědět úspěšným proměněním trestného rohu. Na konci zápasu to bylo spíše Skotsko, jež mělo slabě navrch. Zahrávalo dokonce trestný roh 2 minuty před koncem utkání, ale promarnilo příležitost utkání ukončit v řádné hrací době. Na řadu tedy přišly nájezdy. Od začátku mělo jasnou převahu Rakousko, které proměnilo oba první nájezdy a Skotsko až svůj třetí. Na řadu tedy šel rakouský hráč, kterého skvěle vychytal gólman protivníka. Skotové poté nedokázali odpovědět. Rakouský tým proměnil poslední nájezd a v napínavé koncovce ukázal pevnější nervy. Rakousko tedy postupuje do nedělního finále.

Polsko-Česko 2-1 (1-0)
Ve druhém semifinále se proti sobě postavily týmy domácího Česka a Polska. Český tým měl velkou výhodu v domácím prostředí a podporu publika. Domácí tlačili, měli více ze hry, ale nedokázali se prosadit. Poláci byli mnohem efektivnější, a proto se jim podařilo během první půle skórovat. Češi se zoufale snažili vsítit branku, ale z několika dobrých šancí nebyli úspěšní. Po výměně stran se pokračovalo v nastolené hře, hra byla celkem vyrovnaná, ale byli to opět Poláci, kteří dokázali vsítit branku. Radost divákům udělal až střelec Bárta, který dokázal krásnou tečí snížit. Po vstřelené brance Češi ještě přidali na tempu podporováni davem diváků, ale již se nedokázali prosadit hlavně díky dobré obraně soupeřů. Polsko tedy po výsledku 1:2 postupuje do nedělního finále, kde se utká s Rakouskem.