Den 8 - souhrn

26.7.2015

Praha - Poslední den ženské části Mistrovství Evropy určil pořadí jednotlivých týmů:

FRA-AUT 0-3 (0-1)
V prvním zápase dnešního dne se představily týmy Rakouska a Francie. Zápas byl ve vysokém tempu. Jedna akce střídala druhou. Celkově byla hra vyrovnaná, mírnou převahu měl tým Rakouska. Téměř na konci prvního poločasu skórovala kapitánka týmu Rakouska, stav zápasu 0:1. Druhý poločas byl nejdříve v režii Francie, ale štěstí přálo více Rakušankám, když ve 45 minutě střílí další gól. Tato branka francouzské hráčky položila a Rakušanky tak ještě přidaly jeden gól, upravily tak na konečný stav v 64. minutě na 0:3. Teď je pro rakouský tým rozhodující zápas Walesu proti Ukrajině, kde se rozhodne o sestupujících mezi Ukrajinou a Rakouskem.

WAL-UKR 2-0 (1-0)
V první půli se více do hry dostával tým Walesu, Ukrajinky nemohly najít recept na jejich obranu. Postupem času se hra vyrovnala, hokej byl vidět bojovný, ale Ukrajina byla bezzubá. Wales korunoval svoji převahu krásnou brankou tečí. Ve druhé půli utkání bylo již zcela pod kontrolou hráček Walesu, které navýšily na 2:0. Pomohly tak týmu Rakušanek, které se zachránily v Eurohockey Championship II.

AZE-BLR 2-4 (1-2)
V dnešním třetím utkání jsme měli možnost sledovat souboj Bělorusek a hráček Ázerbájdžánu. Byly to hráčky Běloruska, které dokázaly rozvlnit síť jako první. Jejich soupeřky však odpověděly krásně zahraným trestným rohem zakončeným přesnou střelou do levého horního rohu. Hra se přelévala ze strany na stranu, bylo k vidění mnoho šancí na obou stranách, včetně velkého počtu trestných rohů. Bělorusky ještě před koncem první půle dokázaly přidat jednu branku a poločasové skóre ukazovalo 1:2. V druhé půli hra pokračovala ve stejném tempu, opět to byl ale tým Bělorusek, který byl mnohem více produktivní. Nejprve zvýšily na 1:3, krátce poté se Ázerbájdžánky přiblížily na rozdíl jediné branky, když zahrály úspěšně trestný roh. Bělorusky si ale svoje vítězství pojistily brankou na konečných 2:4.

CZE-IRL 0-5 (0-2)
Při finálovém zápasu České republiky proti Irsku bylo jasné hned od první minuty, kdo bude udávat tempo hry. V osmé minutě potvrdiy Irky svou převahu a vstřelily svůj první gól. „Irky hrály útočný hokej, my jsme se bohužel většinu času bránily.“, hodnotí situaci Kamila Dukátová. Proto si české hráčky nevytvořily příliš mnoho šancí. Jedinou nadějnou akcí v pvním poločase ze strany Češek byl útok Barbory Haklové, který bohužel skončil neproměněn. V závěru první půle přidaly Irky druhý gól ze sporně nařízené penalty, a tak odcházely Češky do šaten s dvougólovým mankem.
Druhý poločas začal český tým ofenzivně, už nebylo, co ztratit. Toho ostřílené ostrovanky využily a z protiútoků Češky nemilosrdně trestaly. ČR prohrálo finálový zápas s Irskem nakonec 0:5. To však nemění nic na tom, že si Češky odnášejí nečekané stříbro a postup do nejvyšší evropské divize Eurohockey Championship. Za dva roky si tedy v Holandku zahrají proti hokejovým gigantům jako Německo, Holandsko či Belgie.