Den 9 - souhrn

26.7.2015

Praha - Závěrečný den Mistrovství Evropy mužů přinesl tyto výsledky:

Ukrajina-Švýcarsko 4-3 (0-2)
V chladném ránu se proti sobě postavily týmy Ukrajiny a Švýcarska. V průběhu první čtvrtiny se více do hry dostávali Švýcaři, kteří dokázali nastřelit tyč. Ve svém tlaku pokračovali i ve druhé čtvrtině, kdy se jim již podařilo skórovat, a to dokonce dvakrát. Ukrajina měla pěknou šanci na konci první půle, ale útočník nedokázal prostřelit gólmana protivníka. Ve druhé půli Ukrajinci své soupeře překvapili rychlým gólem. Krátce nato dokázali přidat další. Tento stav vyhovoval více Švýcarům, kteří by se i remízou zachránili. Další minuty byly vyplněny tuhým bojem, který vyústil v další gól Ukrajiny. Poté se Švýcaři uchýlili k taktické změně, když místo gólmana poslali na hřiště dalšího obránce, a navýšili tak stav hráčů v poli. Bohužel jejich nepřesná rozehra vedla k další brance Ukrajinců na 4:2. Švýcaři ze závěrečného tlaku vytěžili už jen branku 10 vteřin před koncem a upravili na konečných 4:3.

Ázerbájdžán-Chorvatsko 3-4 (2-1)
Ve druhém zápase jsme ze začátku viděly nevyrovnanou bitvu, kde měl navrch tým Ázerbájdžánu. Chorvatsko se nedokázalo propracovat ke kvalitní šanci. Jejich soupeři naopak vstřelili branku z trestného rohu. Krátce na to dokázali přidat další branku. Tým Chorvatska překvapil proměněnou brankou z ojedinělé akce. Ve druhé půli se hra vyrovnala, Chorvaté rychle vyrovnali. Jejich soupěři se ale nevzdali a kontrovali brankou na 3:2. Ve strhujícím finiši Chorvaté dokázali ještě vyrovnat a v poslední minutě strhnout vedení na svou stranu.

Skotsko-Česko 5-1 (3-1)
V první čtvrtině jsme byli svědky dobrého nástupu a tlaku Čechů, bohužel pro ně však nebyli schopni vsítit branku. Co se nepovedlo Čechům, vyšlo výborně na druhé straně dvakrát z brejku. Po dvaceti minutách vedli Skoti 0:2. Češi kontrovali ve 25. minutě na 1:2. Skoti navýšili vedení na 1:3. Ve druhé půli již Skoti své soupeře do ničeho nepustili a přidali další dvě branky na celkových 5:1. Skoti se tak nakonec umístili na celkovém 3. místě.

Rakousko-Polsko 1-3 (0-0)
V první čtvrtině jsme byli svědky dobrého nástupu a tlaku Čechů, bohužel pro ně však nebyli schopni vsítit branku. Co se nepovedlo Čechům, vyšlo výborně na druhé straně dvakrát z brejku. Po dvaceti minutách vedli Skoti 0:2. Češi kontrovali ve 25. minutě na 1:2, když se krásně trefil Lukáš Plochý. Skoty to nikterak nevyvedlo z míry a navýšili vedení na 1:3. Ve druhé půli již Skoti své soupeře do ničeho nepustili a přidali další dvě branky na celkových 5:1. Skoti se tak nakonec umístili na celkovém 3. místě.
Pozápasové dojmy nám sdělil loučící se reprezentant Richard Kotrč: “Myslím si, že se za předvedený výkon nemusíme vůbec stydět, skupina B je velmi nevyzpytatelná. Podívejme se například na Švýcary, kteří padají a nehráli vůbec špatně. Osobně se domnívám, že je tato skupina pro nás adekvátní a spíše převažují pocity spokojenosti.”