Děvčata z Rakovníka ve Vídni zářila - zpráva z Rakovníka

12.11.2012

Mladší žákyně pozemního hokeje se ve dnech 1.-2.9. zúčastnily svého prvního velkého mezinárodního turnaje, a to ve Vídni.V konkurenci dalších 6 týmů si vedly na výbornou.

Turnaj se hrál ve dvou dnech. Po prvním dni měla děvčata 2 vítězství a cennou remízu 1:1 s jedním z favoritů turnaje HC Wien. Bohužel se v tomto 1. zápase zranila nejzkušenější hráčka a kapitánka týmu Veronika Kopřivová, která si tak z Vídně přivezla zlomenou klíční kost a do dalších bojů již nezasáhla.

V neděli na děvčata čekaly 3 zápasy. Před posledním zápasem měla děvčata velkou šanci na zlato. Velmi sporným výrokem rozhodčího byla proti nim nařízena penalta ( jediná v celém turnaji ). Tato proměněná penalta znamenala vítězství domácího klubu AHTC 1:0 a jedinou prohru našich děvčat. A na skóre posunutí na 4. místo ( což svědčí o kvalitě a vyrovnanosti celého turnaje a podtrhuje výborný výkon našich dívek, který je určitě srovnatelný s kluby Rakouska, Chorvatska i Německa ). Dívky za svůj výkon sklidily od všech velký potlesk a obdržely hned několik pozvání na další turnaje a zahraniční kluby projevily velký zájem zahrát si u nás.

Věkovým průměrem přitom patřila naše děvčata k nejmladším týmům, přesto to byl jeden z nejlépe sehraných kolektivů, který vyvolával respekt hlavně u všech zahraničních trenérů. I to dokazuje, jak velkou perspektivu děvčata před sebou mají.

Velké díky za tento výsledek patří jednoznačně nejmladším trenérům na hřišti, Martinu Seemannovi a Danielu Skálovi, kteří úspěšně navázali na trenérskou práci Pavla Hraby.

Turnaje by se děvčata nezúčastnila nebýt podpory jejich rodičů a zejména Terezy Steidlové, která se ujala role organizátora.

Poděkování patří také MÚ Rakovník, které děvčatům uhradilo startovné, za což se děvčata odvděčila vynikající reprezentací Města, které chce nyní poznat několik zahraničních klubů. K tomu jistě přispěly i upomínkové a propagační předměty města, které děvčatům poskytlo Informační centrum.

Díky oddílu pozemního hokeje, že dokáže vychovávat takové reprezentantky, které nikde neudělají svými výkony a vystupováním ostudu.

Fotogalerie na http://haninak.rajce.idnes.cz/Viden_2012/

 

 

Pavlína Jirkovská

 

pozemnihokej.cz > Kluby > Kluby a jejich novinky > HC 1972 Rakovník > Děvčata z Rakovníka ve Vídni zářila - zpráva z Rakovníka
Loading...

HC 1972 Rakovník

Loading...

HC 1972 Rakovník

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...