Dívčí osmnáctka si klestí cestu vzhůru

6.5.2011

Trenén Petr NovákTrenén Petr Novák
Trenén Petr Novák

Mladé naděje českého pozemního hokeje čeká vážná zatěžkávací zkouška před svými kontinentálními šampionáty. Následující víkend se zúčastní jak dívky, tak chlapci Turnaje olympijských nadějí v Bratislavě.

Pozvání na kávu přijal trenér dívek U-18, nestárnoucí Petr Novák, legenda obrany červenobílých a zároveň stále jeden z nejlépe aktivně sportujících kuchařů České republiky. Co od následujícího víkendu očekává? "Do Bratislavy se těším, bude to pro nás velmi kvalitní prověrka před ME v Praze, které nás čeká na začátku července. Během tří dnů se utkáme nejdříve s Rakušankami, Polkami a nakonec v pondělí se Slovenskem. Je to naše prakticky jediná zkouška na mezinárodní úrovni - proto doufám, že se holky poperou o co nejlepší výsledek, stejně tak i o nominaci na ME." Zajímal nás formát přípravy, který naordinoval kouč svým hráčkám během sezóny. "Setkáváme se vcelku pravidelně na celodenních soustředěních. Při tom posledním jsme měli možnost sehrát přípravné utkání s ženami pražské Slavie. Toto utkání nám ukázalo mnoho věcí, na kterých je potřeba ještě zapracovat." Po utkání na Slavii minulý týden trenér Novák zúžil nominaci pro turnaj na Slovensku. "Neznamená to však, že hráčky, které jedou do Bratislavy, mají nominaci na ME jasnou. Cesta na mistrovství Evropy je ještě otevřena pro celý širší kádr!" sděluje důrazně trenér našich nadějí.

Novák, který reprezentaci přebral po Miloši Kavanovi, cestuje do Bratislavy s kompletním družstvem. Nutno podotknout, že pouze hráčským. "Na Slovensku budu mít téměř všechny hráčky, zatím se nám zranění vyhýbají. Bohužel budu postrádat svůj realizační tým /Adéla Bížová - asistent, Helena Babická - manager, Jiří Mejzlík - masér - pozn.red./, ale věřím, že mi holky pomohou svým chováním a nebudu je muset hledat po Bratislavě," svěřil se nám s úsměvem na tváři tento již lehce prošedivělý sympaťák.

S Petrem jsme se pobavili i o jeho ambicích a síle týmu. Přece jen ME v Praze, před domácími diváky, to člověk nehraje každý den. "Mým přáním je předvádět atraktivní hokej, který se bude divákům líbit. Pevně věřím, že je v našich silách bojovat o postup do elitní divize. Uděláme pro tento výsledek maximum." Jak křehká dokáže být psychika zejména dívek v tomto věku, ví Novák své. Vždyť sám má doma 15 letou dceru Veroniku, která je také členkou výběru. "Sám jsem zvědav, jak se holky porvou s domácím prostředím na ME. Někdy dokážou diváci svazovat nohy a ruce, jindy mohou pomoci. Jsem přesvědčen, že nás ovlivní domácí prostředí pozitivně a dokáže holky nabudit k výkonům, které od nich všichni očekáváme. Ono ale někdy vidět holkám do hlavy, to je trošku nadlidský úkol," dodává opět s potutelným výrazem v tváři.

Kádr letošní "osmnáctky" je relativně nabitý hráčkami zvučných jmen… Laciná, Košťálová, Decsyová, Rýcová, Nováková, Vorlová, Čecháková, Kubů, Vintíková, Neplechová, Čermáková a další… To všechno jsou jména, která zkušenosti získávají v ženské extralize a nejedna z nich se na české pozemkářské scéně již zapsala významným písmem… Nedá mi to, abych nevyzvednul dvě osoby, které mne na tomto výběru zaujaly nejvíce. Golmanka Barbora Čecháková a tvořivá Kateřina Laciná. Obě tyto hráčky patří mezi velké naděje našeho sportu a proto mne zajímalo, jak na ně nahlíží kouč Novák. "Obě hráčky jsou již vyspělými pozemkářkami. Ve svém relativně mladém věku již jsou plně zakomponovány do kádru HOLKIS týmu a věřím, že svými schopnostmi a zkušenostmi pomohou i nám. Nerad bych ale vyzvedával z mého týmu jen dvě hráčky. Jsem rád, že holky fungují a pracují jako tým a nehrají si na individuality. Jen touto cestou totiž můžeme dosáhnout úspěchu". Moudrá to slova, musím otevřeně souhlasit.

Nám fanouškům, rodičům a novinářům nezbývá nic jiného, než přát dívkám úspěch jak na turnaji v Bratislavě, tak jim držet palce hlavně na ME v Praze, které se uskuteční od 10. do 15. července tohoto roku.

Stejně tedy jako jsem nyní učinil já, vezměte si do rukou své kalendáře a červeným písmem si vyznačte do výše uvedeného termínu: "Přijdu fandit českým holkám!!!"

 

-jam-

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U18 dívky > Dívčí osmnáctka si klestí cestu vzhůru

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...