Dnes výhra a remíza

29.4.2016

Praha 29. 4. 2016 - Hned po příjezdu čekal první zápas U18 holky proti Polsku U18 . Začátek zápasu byl z obou stran spíše opatrný a tak v první čtvrtině nebylo k vidění moc akcí končících ani v jednom z útočných kruhů. Ve druhé třetině se hra na obou stranách vylepšila a ve 27.minutě jsme se dostali do vedení gólem Adély Jelenové. Z dalšího gólu jsme se mohli radovat ve 48.minutě, kdy se znovu prosadila Adéla Jelenová, která zametla míček prázdné brány po přihrávce od Anny Kolářové. První zápas je za námi a odnášíme si z něj 3 body a výhru 2:0.

"Na začátku zápasu byla znát únava z cesty autobusem, ale postupem času jsme se do zápasu dostávali víc a nakonec se nám podařilo zvítězit 2:0" říká Natálie Nováková.

Za krásného počasí odehrál výběr chlapců do 18 let své první utkání v rámci turnaje olympijských nadějí. Naši hráči od začátku kontrolovali hru, z prvního protiútoku ale otevřel skóre polský tým. Naši borci v aktivitě nepolevili a odměnou jim byl vyrovnávací gól, který z trestného rohu vstřelil Marek Svatoň. Trenér národního týmu Tomáš Babický byl se hrou svého týmu spokojen, zvláště z aktivního a kolektivního pojetí hry. Zítra čeká český výběr domácí tým Slovenska. Nejlepším hráčem zápasu byl Čeněk Zuna.